EuropaSecura 2017

EuropaSecura 2017

Dovolujeme si Vás informovat o konání 9. ročníku soutěže EuropaSecura, která je organizována Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky, Zastoupením Evropské komise v České republice, Ministerstvem obrany, Armádou České republiky a sítí Eurocenter. 
Jedná se o soutěž pro středoškolské studenty s tématikou evropské integrace a bezpečnostních vztahů, se zaměřením na bezpečnostní priority České republiky a Evropské unie.

Soutěže se účastní tříčlenné týmy, přihlašování bude otevřeno v průběhu února a poběží do 20. března 2017 ZDE.

Soutěž je složena ze tří kol:
1.  První kolo - tříčlenné týmy studentů vyplňují online vědomostní test (27. až 28. březen 2017)
2.  Krajské kolo - studenti vypracují a obhajují bezpečnostní analýzy před odbornou porotou (duben - květen 2017)
3.  Celostátní kolo – nejlepší tým z každého kraje postupuje do kola národního, které je pořádáno v úzké spolupráci s Armádou České republiky a Ministerstvem obrany na základně v Brdech od 12. do 16. června 2017. Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na složitých jednáních jako diplomaté členských zemí EU/NATO.

Hlavní cenou pro 3 nejlepší týmy je třídenní cesta do Bruselu a návštěva institucí EU, která se uskuteční na konci června 2017.

Koncept soutěže nemá v České republice obdoby a v kombinaci s mnohaletou zkušeností organizátorů poskytne studentům unikátní zkušenosti a informace, které bezesporu využijí například při studiu na vysokých školách. Zároveň budou mít také díky úzké spolupráci s partnery projektu unikátní zážitky z pětidenního pobytu na vojenské základně v Brdech. V bezprostředním kontaktu s odborníky na bezpečnostní a mezinárodní témata, stejně tak jako se zástupci armády, mají studenti možnost diskutovat zajímavá témata a rozšířit si tak své obzory.
Přihlašování do soutěže bude spuštěno během února a poběží do 20. března. O spuštění registrace Vás budeme informovat. Rád bych Vás tímto poprosil o propagaci soutěže mezi studenty Vaší školy sdílením těchto informací mezi pedagogický sbor a zástupce tříd či vyvěšením nebo sdílením přiloženého letáku (pod odkazem výše). Počet týmů z jedné školy není omezen a pedagogický dozor není nutný. Více informací najdete na stránkách www.EuropaSecura.cz.

Věříme, že Vaši studenti budou mít zájem o účast na této unikátní soutěži, která vyžaduje kombinaci znalostí, schopností a dovedností, stejně jako spolupráci celého týmu, a budou tak reprezentovat Vaši škol.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na koordinátora projektu.

Martin Vokálek
Koordinátor projektu

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 31, 110 00, Praha 1
www.europeum.org
+420 224 186 207

PřílohaVelikost
PDF icon Leták EuropaSecura 2017567.52 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!