ON-LINE UČITELSKÝ SEMINÁŘ K SOUČASNÉ SITUACI V BĚLORUSKU

Seminář k současné situaci v Bělorusku se vzhledem k vývoji situace uskuteční on-line, posílám link na přihlášení a program.
Seminář budeme natáčet a posléze distribuovat jako vzdělávací balíček společně s metodikami, které vytváří Monika Stehlíková. Doporučujeme se i přes tento fakt přihlásit, protože i Vaše položené otázky mohou přispět k lepšímu pokrytí tématu.

Zasíláme i stručný návod, jak připojení bude probíhat. Prosíme o to, abyste si všichni vyplnuli mikrofony (vzhledem k natáčení semináře) a svoje dotazy kladli do chatu, kde je náš kolega převezme a ve vhodnou chvíli položí přednášejícímu/diskutujícím.

Mnohokrát děkujeme a přejeme hodně sil.

LINK:
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/93902131789?pwd=dWVVZXFKckZna0xPRTB1Tng1dW9WZz09

Meeting ID: 939 0213 1789
Passcode: kb7v9f

(pokud chcete zaslat materiály, přihlaste se i ZDE)

Termín: 11. 11. 2020
Místo: Centrum současného umění DOX
 

Cílová skupina: učitelé ZŠ a SŠ
 

V příloze zasíláme plakátek k akci.

Seminář mohl vzniknout díky finančnímu přispění Zastoupení Evropské Komise V ČR

 

Program ON-LINE SEMINÁŘE:
10: 00 - 11: 15 
Alena Marková:  Národní identita a státní symboly dnešního Běloruska.

O konfliktu národní identity, státních symbolů v současném Bělorusku s krátkým vysvětlením historických souvislostí a nastolením otázek k diskuzi/debatě

11: 15 - 11: 30
pauza

11: 30 - 13: 00
Dnešní Bělorusko v souvislostech

Debata o současné situaci v Bělorusku, jejím vývoji s Petruškou Šustrovou, zakladatelkou a předsedkyní správní rady mezinárodního spolku Civic Belarus/Občanské Bělorusko, Alenou Markovou (viz medailonek) a Liborem Dvořákem (viz medailonek).

13: 00 - 13: 30
pauza

13:30 - 14: 30
Karolína Kottová:

Bělorusko a EU

Hosté:
Mgr. Alena Marková, Ph.D.
Odborné zaměření
Alena Marková, Ph.D. je historičkou soudobých dějin. Působí na Fakultě humanitních studií UK a ve své odborné činnosti se věnuje současným dějinám Východní Evropy, nacionalismu a post-socialistické transformaci. Je vedoucí řešitelkou mnoha odborných českých a mezinárodních projektů (4EU+ European Universities Alliance, GAČR, TRANS MZV ČR a další). Dlouhodobě se zabývá expertní činností pro Horizon2020 a M17+. Působí jako redaktorka časopisu The Journal of Belarusian Studies. Je autorkou odborných publikací v češtině a jiných jazycích s širokým mezinárodním ohlasem. Marková je například držitelkou ocenění za nejlepší historickou monografii v oblasti běloruských studií za rok 2016 od odborné poroty 7. Mezinárodního kongresu běloruských studií ve Varšavě.


Libor Dvořák
Pro ČRo Plus moderuje pořad Den podle... s hosty ve studiu o nejdůležitějších událostech dne i tématech, která dlouhodobě ovlivňují náš život. Zároveň je dlouholetým komentátorem pořadu Názory a argumenty, kde se zaměřuje hlavně na Rusko a postsovětský prostor.
V Českém rozhlasu Plus pracuje od března 2013, od března 2005 byl redaktorem ČRo 6. Pro Šestku do února 2013 pravidelně připravoval pořady Studio STOP, Rozmluvy Studia STOP a Hovory – věda, zdraví, společnost a životní styl. Předtím působil ve zpravodajství České televize, kde mimo jiné pracoval jako redaktor zahraniční rubriky zpravodajství. Stejnou pozici zastával také na Rádiu Alfa. Po roce 1989 řídil Lidové nakladatelství Praha.
Od 70. let působí také jako překladatel ruské krásné literatury (bratři Strugačtí, Michail Bulgakov, Arkadij Averčenko, Michal Zoščenko, A. P. Čechov, Viktor Pelevin, Vladimir Sorokin a jiní).
Narodil se v červnu roku 1948. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor filozofie-ruština.

 

Karolína Kottová ze Zastoupení Evropské komise v ČR. Pracovala jako poradkyně dvou eurokomisařů a nyní působí na Zastoupení Evropské komise v ČR. Na semináři vás bude informovat o roli Evropské unie v současné běloruské krizi.

 

V případě dotazů pište na: terina.vodickova@gmail.com

Akce se pořádá za finanční podpory Zastoupení Evropské komise v České republice.

PřílohaVelikost
PDF icon Program 306.51 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky