VŠECHNY BÁJEČNÝ VĚCI!

Aktivita reaguje na aktuální stav karantény, ale je využitelná i jindy. Autorka aktivity je MONIKA STEHLÍKOVÁ.

Anotace:

Aktivita reaguje na aktuální stav karantény, ale je využitelná i jindy. Na základě inspirace krátkým filmem Jean-Pierra Jeuneta FOUTAISES sestaví žáci společný seznam drobných potěšení. Pak se zamyslí nad tím, co asi těší jejich prarodiče a prostřednictvím elektronické aplikace České pošty vytvoří vlastní osobní autorskou pohlednici, kterou prarodičům pošlou.
Aktivita by měla podpořit vzájemnou komunikaci, posilovat schopnost stručně a jasně formulovat a soustředit se na drobné detaily a měla by obrátit pozornost žáků na životní situaci starších lidí.

Doporučený věk:

15 +

Délka:

Cca dvě hodiny, resp. jak kdo chce

Pomůcky:

Přístup k internetu, ev. fotoaparát, přístup na HBO GO (není nutné), interbanking nebo platební karta a ochota investovat cca 30 Kč.

Postup: Postup je popsán v pracovním listu, žáci pracují zcela samostatně. Lze použít prostřednictvím emailu, Google Classroom, FB apod.

Registrační číslo projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/19_069/0001428
Název projektu: Letní škola
Financováno z prostředků ESF a hl. m. Prahy
Název programu: Operační program Praha - pól růstu ČR

cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky