Občankáři v médiích

Irena Eibenová ve Fokusu Václava Moravce

Regionální koordinátorka v Moravskoslezském kraji a spouzakladatelka Občankářů Irena Eibenová vystoupila v měsíčníku Fokus Václava Moravce, kde se společně s teologem Tomášem Halíkem vyjadřovala k tématu Společnost (ne)vzdělanosti.  Pořad můžete zhlédnout zde:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/216...

Uprchlictví jako téma pro hodiny OV/SV

Metodiky k urpchlictví uveřejněné na webových stránkách Občankářů vyvolaly poměrně velký zájem médií i veřejnosti.

Přinášíme výběr článků (a pořadů) dostupných na internetu v nezkrácené a neplacené verzi .

Ukázková hodina o uprchlících na iDNES.cz

V rámci programu Otevřená třída v pražském Skautském institutu proběhla ukázková hodina práce s manuálem Asociace učitelů občanské výchovy.

Nemluvím, stejně mě neposlouchají

V Parlamentních listech vyšel článek o propagační kampani Nemluvím, stejně mě neposlouchají, v jejímž rámci jsou připraveny ukázkové lekce na téma práva dětí. Pro informační kampaň Právo na dětství ji připravilo MPSV ve spolupráci s MŠMT, spolkem Vteřina poté a Asociací učitelů občanské výchovy a společenských věd.

Asociace učitelů vytvořila návod, jak vysvětlit žákům téma uprchlictví

Poslechnětě si příspěvek Českého rozhlasu o metodikách k problematice uprchlictví, které připravila Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd. Žáci by si díky ní měli ujasnit pojmy a také si lépe představit, v jaké situaci jsou lidé, kteří musí opustit své domovy. Než se ale pomůcka dostane do škol, musí si pedagogové pomoci sami. Přečíst si můžete také článek, který o těchto metodikách vyšel na webu Novinky.cz.

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky