Labyrint migrace

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vás zve k účasti na b-learningovém kurzu LABYRINT MIGRACE. Jak bude kurz probíhat? Kurz bude probíhat kombinací distanční formy e-learningu a prezenčního setkání účastníků. Dozvíte se mj. o příčinách a dopadech migrace, o problematice udělování azylu, o trendech ve světě, Evropské unii i v České republice, seznámíte se i s výpověďmi těch, kteří do Česka přišli žít. Během prezenčního setkání si vyzkoušíte metody a strategie, jak začlenit téma migrace do vaší výuky.

Kdy bude kurz probíhat?

  • Kurz zahajujeme 22. 2. 2016
  • Prezenční setkání se uskuteční 14. – 16. 4. 2016 ve Svatém Jánu pod Skalou
  • Kurz je v rozsahu 80 vyučovacích hodin.

Jak se přihlásit?

  • Zájemci o kurz se mohou přihlásit do 17. 2. vyplněním formuláře na našich webových stránkách www.varianty.cz v sekci Kurzy. Na našich stránkách také naleznete více informací. Kapacita kurzu je 25 účastníků.

Kurz je zdarma, ubytování a stravování na prezenčním setkání je hrazeno z prostředků MZV ČR v rámci Programu zahraniční a rozvojové spolupráce.

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky