Co pomůže digitálním občanům spokojeně a demokraticky (pře)žít

Competences logo

Zveme Vás, občankáře, ale i další vaše kolegy se zájmem o on-line svět a děti a mladé lidi v něm, do fokusní skupiny nového projektu #COMPETENCES. Cílem skupiny je najít odpovědi na otázky: Jaký potřebuje být a co potřebuje dítě a mladý člověk umět, aby dokázal spokojeně žít v demokratické společnosti? A co potřebuje, aby mohl demokratické hodnoty ctít i ve virtuálním světě? Mohou jej podpořit učitelé, vedoucí oddílů, zájmových kroužků, sociální pracovníci?

Setkání fokusní skupiny se uskuteční 12. ledna 2017 od 15.00 do 17.00 ve Skautském institutu v Praze a 16. ledna 2017 od 15 do 17.00 v Centru Syřiště v Brně (Kounicova 42) a povedou ji Milan Hrubeš a Tereza Vávrová z Centra občanského vzdělávání.

Zváni jsou učitelé (nejen nutně občanky), vedoucí oddílů, oslovili jsme i pracovníky nízkoprahových klubů. Účast na skupině můžeme odměnit částkou 500 Kč a případné náklady na cestovné. Hlásit se můžete do 5. ledna 2017 na puttova@antikomplex.cz
Pokud máte v okolí někoho, kdo pracuje s dětmi nebo mladými lidmi a mohla by ho účast ve skupině bavit, neváhejte a sdílejte.
Kapacita skupiny je max. 12 osob. V případě, že se sejde více zájemců, budeme vybírat tak, aby bylo zastoupeno co nejvíce profesních skupin.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky