Objednejte si zdarma příručku k mediálnímu vzdělávání pro 1. stupeň ZŠ

Vzdělávací program JSNS organizace Člověk v tísni rozšířil dosavadní širokou nabídku o výukové materiály vhodné pro žáky 1. stupně základních škol. Příručka V digitálním světě, která vychází ze stejnojmenného seriálu, nabízí praktický návod, jak začít s mediálním vzděláváním ve výuce s využitím audiovizuálních materiálů a je možné si ji zdarma objednat na webovém portálu JSNS.CZ.

Přírušku si můžete stáhnout ZDE

V příručce naleznete prakticky využitelné aktivity do výuky včetně podrobného popisu aktivit, pracovních listů pro žáky a informační texty. Nechybí ani návod na úvodní průzkum mezi žáky k získání přehledu o digitální a mediální gramotnosti třídy a rady a doporučení, jak pracovat s audiovizuálními materiály. Pro žáky je v publikaci také kvíz „Co víte o digitálním světě“ a infografika k vybraným tématům mediálního vzdělávání:
• Historie internetu - významné světové a české milníky
• Jak vypadá internetová síť
• Zabezpečená vs. nezabezpečená komunikace - nepusťte hackera ke svému heslu
• Různé internetové světy - žijeme v bublinách
• Jak fungují sociální sítě
Metodická příručka je určena všem, kdo chtějí přispět k posilování mediální a digitální gramotnosti mladších žáků. Zejména pak vyučujícím na 1. a 2. stupni základních škol.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky