V úterý 27.5. 2025 se sešlo několik nadšenců v prostorách ZŠ Partyzánská v české Lípě, aby si vyzkoušeli materiály od Občankářů, tentokrát na téma WHISTLEBLOWING.
Cílem bylo vyzkoušet si aktivity, které ve dvou metodikách naleznete. Zkusili jsme ve dvojicích pracovat s příběhy, zkoukli jsme ukázku Slunečnice a pobavili se o tom, jak ji vytěžit co nejvíce, zamýšleli jsme se nad PRO a PROTI oznamovatelství. Účastníkům byly celkově představeny balíčky, které obsahují přednášku s odborníkem/odbornicí na dané téma, jednotlivé pracovní listy, u kterých testujeme jejich funkčnost. Materiály, které Občankáři nabízí, najdete na stránkách, a jednotlivé aktivity můžete různě kombinovat, případně uzpůsobit dle stupně vzdělávání. Účastníci i tentokrát měli možnost to, co si zažili naše devítky v rámci hodin Výchovy k občanství.
Děkujeme všem a těšíme se na další setkání v novém školním roce!
Za Občankáře
Petra Slámová
P.S.: ...a co napsali účastníci a účastnice?
"Příjemné setkání s praktickou ukázkou a otevřenou diskuzí k tématu."
" Přál bych si více modelových situací zejména pro mladší účastníky (cca 15 let), možná bych volil z jiných tematických oblastí - e-sport, sportovní kroužky, turnaje, ZUŠ, tábory a podobně, aby konkrétnější modelovou situaci si každý dokázal lépe představit, protože to prostředí už reálně znají."
"Oceňuji setkání v příjemné atmosféře s diskuzí a dále zaměření na praktickou stránku věci, včetně probíraných modelových situací a kauz."
"Setkáním se nesla příjemná atmosféra. Jednu z aktivit moc ráda využiji i pro práci se svou třídou v rámci třídnických hodin."
"Každé setkání je pro mě velkou inspirací, těším se na další setkání."
- Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.