Filmový dokument o inkluzi neslyšících

Nezisková organizace provozující vzdělávací portál DAAcademy.org zaměřený na filmovou výchovu a využití filmů ve výuce na středních školách nabízíme zdarma online české i zahraniční filmy a výukové materiály. Snaží se všemi možnými kanály dostat filmy a materiály k pedagogům středních škol a jejich žákům.

Louisa
Katharina Pethke / 2011 / Německo / 62 min

Anotace lekce

Dokumentární film „Louisa“ podporuje inkluzi, protože otevírá cestu ke změně perspektivy. To, že člověk slyší, není ve světě neslyšících samozřejmostí, ale výjimkou. V něm není Louisa „postižená“, ale naprosto normální. Pro mnoho diváků se však dosud jedná o cizí svět a záhadná znamení znakového jazyka jsou jim nesrozumitelná. Film Louisu provází na jejích cestách za poznáváním společenství neslyšících a dává divákům možnost prozkoumat spolu s ní pravidla a zákonitosti tohoto světa. Louisa si publikum rychle získá svou energičností a šarmem. Téma „slyšení versus neslyšení“ se ve filmu opakovaně dostává do popředí vnímání díky vědomému využívání tvůrčích filmových prostředků (práce s obrazem a zvukem, střih). Za pomoci jednoduchých, ale účinných postupů Katharina Pethke umožňuje představit si, co znamená vnímat svět jinak.

Filmový dokument naleznete on line ZDE
http://www.daacademy.org/cs/lessons/louisa

Sledování filmového dokumentu vyžaduje registraci na webu.

Web DAAcademy.org
http://www.daacademy.org/

cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky