Nabídka online vzdělávací aktivity – mapa pomoci v době epidemie

Vážení pedagogové,

ráda bych Vám zdarma nabídla online vzdělávací aktivitu, která reaguje na současnou situaci koronavirové epidemie a vede žáky k aktivní pomoci lidem kolem sebe. Cílem aktivity je vytvoření online mapy, do níž žáci zanesou veškeré důležité informace, které mohou pomoci lidem přečkat epidemii ve zdraví a bezpečí.

Aktivita COVID-19 Survival Map je postavena na modelu Kompetencí pro demokratickou kulturu a velmi dobře se hodí do výuky občanské výchovy, základů společenských věd, informatiky, zeměpisu nebo českého jazyka. Dobře také zapadá do témat společenskovědních seminářů nebo mediální výchovy. Primárně je aktivita určena žákům gymnázií a SŠ, ale zvládnout by ji měli i osmáci či deváťáci, kteří mají dobré základy informatiky. Časová náročnost aktivity závisí na zájmu a možnostech žáků i vyučujících. Základní verzi mapy mohou žáci vytvořit během pár hodin samostatné práce. Pokud je však bude aktivita bavit, může je provázet celým obdobím koronavirové epidemie.

Aktivitu podrobně představuji v tomto článku, v němž najdete i odkazy ke stažení kompletních materiálů k aktivitě: Průvodce vzdělávací aktivitou pro žáky, Metodické komentáře pro vyučující a Checklist k aktivitě. Nemusíte se nikde registrovat ani přihlašovat, veškeré materiály jsou volně k dispozici a můžete je využít tak, jak potřebujete.

K aktivitě ráda nabídnu i metodickou podporu na e-mailu tereza.cajthamlova@mkc.cz nebo tel. čísle 723 201 131. Budu také moc vděčná, když mi pošlete k aktivitě zpětnou vazbu, případně se pochlubíte odkazem na mapu, kterou vytvořili Vaši žáci.

Budu moc ráda, když e-mail přepošlete svým kolegům, které by aktivita mohla zajímat.

Neváhejte se na mě obrátit s jakýmkoliv dotazem.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Tereza Cajthamlová

Metodička vzdělávacích aktivit
E-mail: tereza.cajthamlova@mkc.cz
Tel.: 723 201 131
MULTIKULTURNÍ CENTRUM PRAHA, z. s. (MKC Praha)

   

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!