Stereotýpek v nás

Stereotýpek

Multikulturní centrum Praha zve na již tradiční seminář Stereotýpek v nás: Interkulturním vzděláváním a prožitkem k toleranci zaměřený na prevenci xenofobie a rasismu mezi žáky středních škol prostřednictvím interkulturní výchovy s využitím interaktivních a zážitkových metod.

Seminář se zaměřuje na praktické využití metodiky projektu Stereotýpek v nás a vybraných metod interkulturního vzdělávání, včetně seznámení s teoretickými východisky. Účastníci se dozvědí o přístupech k interkulturnímu vzdělávání (multikulturní výchově) a osvojí si metodiku projektu, založenou na osobnostně-sociální výchově a zážitkové pedagogice. Vyzkouší si také, jak u žáků posilovat sebereflexi a schopnost zamýšlet se nad tím, co ovlivňuje vytváření vlastních názorů, postojů, hodnot a s nimi se vážícími stereotypy. V čem nám naše stereotypy mohou být užitečné a v čem nám škodí? Jaký vliv na to mohou mít média? A jak tato
témata zavádět do výuky? V rámci celého semináře bude také prostor pro sdílení vlastních zkušeností s ostatními účastníky.
Seminář je určen pedagogům středních škol a gymnázií.

KDY? 12. 10. od 9 do 16 hodin
KDE? JABOK, Salmovská 8, Praha 2

Přihlášku je nezbytné vyplnit ZDE.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce

PřílohaVelikost
PDF icon pozvanka_podzim_2016.pdf498.39 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky