Gender

Gender

Se souhlasem Katedry sociologie FSS MU Brno Vám v příloze nabízíme metodický list bc. Kláry Lang, který byl vytvořen pro posluchače semináře Jak na sociolologii, sociální antropologii a genderová studia. Metodický list prostřednictvím několika aktivit uvádí studenty do problematiky genderu a genderových studií.

Cílem pracovního listu je přiblížit studujícím tématiku mediální reprezentace žen a mužů, ženství a mužství. Tematika genderu je studujícím představena na problematice reklamy a médií, jelikož média dnes tvoří jednu z nejvýznamnějších socializačních institucí a mají výrazný vliv na konstrukci identit jednotlivců. Aktivita má studujícím představit hlavní způsoby konstrukce genderových sociálních identit na poli reklamy a vysvětlit, proč mohou být tyto konstrukce problematické a jak ovlivňují představy o ženách a mužích ve společnosti.

PřílohaVelikost
PDF icon Metodický list Gender411.77 KB
cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky