Politická situace v Rusku a na Ukrajině

Politická situace v Rusku a na Ukrajině

Stále aktuální témata situace na Ukrajině a v Rusku. Šedesátiminutová on-line přednáška doktora Romancova se snaží zachytit tyto dvě země a jejich současnou krizi v geopolitické a geoekonomické optice. Přednášející se snaží shrnout příčiny neutěšeného stavu těchto zemí a samozřejmě neopomene vysvětlit problematiku Krymu.

O přednášejícím: PhDr. MICHAEL ROMANCOV, Ph.D. (* 1969). Vystudoval učitelství pro II. stupeň ZŠ a SŠ a občanskou nauku na Pedagogické fakultě UK, pokračoval dalším vzděláváním na Filozofické fakultě UK a Fakultě sociálních věd UK, kde mu byl roku 2001 přiznán titul Ph.D. ve specializaci politická geografie. Vyučoval na Západočeské univerzitě v Plzni, dnes působí na Metropolitní univerzitě Praha a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Průběžně se objevuje v médiích (ČT24, ČRo Plus, Hospodářské noviny, Lidové noviny). Hlavními oblastmi jeho odborného zájmu jsou politická geografie, geopolitika, Rusko a Blízký východ.

Česká televize: iVysílání. Univerzita Karlova on-line: Politická situace v Rusku a na Ukrajině [online]. [cit. 2014-07-25]. Dostupné z: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/273055-prednaska-z-univerzity-karlovy-politicka-situace-v-rusku-a-na-ukrajine/

 

 

cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky