Pandora Papers

Předvolební metodika jako antibabišovská agitka? Rozhodně ne. Tento materiál můžete opravdu v klidu použít. Posuďte sami.

Co nabízíme? Prezentace informuje, co se skrývá pod názvem Pandora Papers. V krátké pohádce (video, 5min) zjistíme, kdo byla Pandora. Pak si pustíme 2minutovou prezentaci Pandora Papers přímo od jejich tvůrců a .... pak to začne:)

Aby žáci mohli odpovědět na otázky v pracovním listu, budou si muset video ještě minimálně dvakrát pustit (možná i mnohem víckrát). Proto potřebují připojení k internetu, ideálně vlastní sluchátka a vy pevné nervy. Nebo jim video několikrát pusťte sami.

Na závěr lekce by žáci měli vědět, čeho se týká kauza Pandora Papers, co jsou daňové ráje a offshorové firmy, proč se o nich mluví a ještě dlouho bude.

45minut by mělo stačit.

YouTube video: 
PřílohaVelikost
Soubor pandora_papers.pptx4.1 MB
Soubor pandora_papers.docx5.58 MB
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky