Vývojová psychologie, ekonomie, sociologie a stáří

Nebudu chodit kolem horké kaše: tahle metodika vznikla proto, že jsem na webových stránkách Českého rozhlasu objevila kalkulačku přístupu ke stáří a s ním související Manuál přípravy na stáří pro občany. Psychologie, sociologie, právo, ekonomie, tam všude se to dá použít.

Když se chci v hodině věnovat stáří a mezigenenrační soudržnosti, s jistotou používám metodiku Jednoho světa na školách Hiphop-erace. Jste-li v časovém omezení a chcete se stáří věnovat například v ekonomii nebo sociologii jako odrazový můstek pro téma nutnosti důchodové reformy, může se vám hodit metodika naše. 

V příloze kromě odkazů na prezentaci, pracovní list, kalkulačku, manuál, metodiku JSNS přidávám i odkaz na stránku MUNI o ageismu a odkaz na video, které lze využít pro CLIL.

Pro přehlednost doporučuji začít otevřením prezentace, která vás metodikou provede.

 

YouTube video: 
 Co znamená být starý
Co znamená být starý
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky