Jarní škola občankářů

Migrace

I s ohledem na současné dění jsme tentokrát volili téma:  Fenomén migrace jako téma výuky občanské výchovy a společenských věd, kdy bychom se za pomoci odborníků pokusili proniknout pod slupku mediálního hodnocení  a zaměřili se na migraci jako téma pro výuku. Rozhodli jsme se také akceptovat návrhy kolegů a kolegyň a přesunuli jsme termín konání na sobotu – sejdeme se tedy 19. března v 10:00 na nové adrese  -  Gymnáziu Evolution Sázavská, Sázavská 5, Praha 2 (cca 3 minuty od náměstí Míru a 5 minut od metra - C -  I. P. Pavlova).

Přednášející: doc. PhDr. Zdeněk Uherek, CSc. (ředitel Etnologického ústavu AV ČR): Cizinci na území České republiky a integrace azylantů,

Martin Šmok (poradce USC Shoah Foundation): Konstrukce nepřítele, 

PhDr. Salim Murad, Ph.D. (Katedra společenských věd PedF Jihočeské univerzity): Reprezentace uprchlictví a imigrace v českých mediích. 

V průběhu nejbližších dní potvrdíme, zda bude součástí i prezentace materiálů Střediska empirických výzkumů (STEM) na téma Migrace a česká společnost.
Účastníci obdrží zdarma výukové matriály k tématu migrace a 20% slevu na publikaci Holocaust a jiné genocidy. Předpokládaný konec akce je v 17:00.

Cena semináře je tradičně pro členy asociace 0,- Kč bez stravování, 100,- Kč s obědem,
pro nečleny asociace 200,- Kč bez stravování, 300,- Kč s obědem.

Přihlašování na akci ZDEhttp://goo.gl/forms/1l2vI2kAzZ

Na tuto jarní školu by mělo navázat pokračování 3. nebo 4. června, přesný program druhého setkání o migraci včas upřesníme.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky