Jihočeští středoškoláci budou v Českých Budějovicích debatovat o aktuálních otázkách, nad kterými si lámou hlavu čeští i zahraniční politici

Ve čtvrtek 16. dubna se na regionální kolo debatní soutěže Studentská Agora sjedou do auly budějovické Jihočeské univerzity debatní týmy středních škol z Jihočeského kraje.

Ve svižných 5 – 10 minut trvajících duelech týmů studenti předvedou nejen svůj rétorický um, ale i to, jak dobře si prostudovali témata. Soutěžní tvrzení s aktuálními palčivými společenskými otázkami znají účastníci dopředu, ale až těsně před debatou si losují, zda budou jednotlivé postoje hájit, nebo zda jim budou oponovat.

Měl by být lustrační zákon zrušen? Patří na střední školy výuka tělocviku? Měla by veřejnoprávní televize vysílat reklamy? – a další aktuální témata.
Studentské Agory se za předchozích deset ročníků zúčastnilo více než 8 000 studentů. Nejprve probíhají workshopy na jednotlivých školách a dále se na debatní soutěž studenti připravují v týmu či pod vedením svých učitelů. Každoročně probíhají regionální kola, z nichž vítězné týmy postupují do finále, které se koná v reprezentativních prostorách v Praze. Studentská Agora chce studenty naučit nejen kultivovaně debatovat, ale i přemýšlet o aktuálních problémech z různých stran.

Studentskou Agoru pořádá česká neziskovka Agora Central Europe, jejímž cílem je upevňovat demokratické procesy a podpořit navazování dialogu mezi státními institucemi, politiky a širokou veřejností. Chceme probouzet zájem občanů o veřejné problémy, umožňovat otevřenou diskuzi o naléhavých otázkách dneška i zvyšovat možnost veřejnosti se na jejich řešení efektivně podílet.

Svoji účast prosím potvrďte do středy 15. 4. 2015 na pavlina.kroupova@agorace.cz

Kde: Aula Jihočeské univerzity   budova „Bobík“, Studentská 23, 370 05 České Budějovice
Kdy: Čtvrtek 16. dubna 2015 (10:00 zahájení, 12:45 – 13:30 obědová pauza, 14:45 finálové debaty)
Kontakt: Tomáš Bazala, tomas.bazala@agorace.cz, 721 105 956

Účastní se debatní týmy:
• Gymnázium Třeboň, http://www.gymtrebon.cz
• Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice,  http://www.gjvj.cz
• Gymnázium Český Krumlov, http://www.gymck.cz
• Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec, http://new.gvn.cz
• Gymnázium Vodňany, http://www.gymnaziumvodnany.cz
• Střední odborná škola Třeboň, http://www.sostrebon.cz
• Obchodní akademie T. G. Masaryka, Jindřichův Hradec, http://www.oa-jhradec.cz


Výsledky a fotky publikujeme zpravidla okamžitě na facebook.com/studentskaagora

PřílohaVelikost
Soubor budejovice_studentska_agora_16_4_2015.docx139.87 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky