Lednové setkání koordinátorů 2016

Milí regionální koordinátoři a spříznění občankáři,


zdravím vás v novém roce a přeji vše dobré. Na našem posledním setkání jsme mluvili o možnosti využít školení Tomáše Fránka o korupci jako příležitosti, kde bychom se mohli vidět a probrat vše podstatné. Z termínů jsme na vaše přání vybírali sobotu a Tomáš potvrdil možnost uspořádat školení v sobotu 16. ledna - začít bychom mohli v 10,00 na Sázavské.

Všechny cestovní náklady jsou hrazeny. Na školení by v budoucnu navázalo víkendové setkání podle našeho určení.

Michal Řezáč
Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd

ANOTACE ŠKOLENÍ
První část programu bude věnovaná worshopu zabývajícímu se korupcí ( číslo akreditace v systému DVPP 38652/2014-1-891), akci podpořil Nadační fond proti korupci.

Výuka o korupci ve školním vyučování, právní desatero, interaktivní formy výuky (videa, komiksy), případové studie, literatura, experti, vlastní zkušenosti, návrhy a možnosti, jak o korupci ve školách mluvit

Druhá část bude věnovaná programu Etika, který je společným projektem s Transparency International - dílna a debata o tom, jak a proč takový program dělat, případové studie, dobré příklady z praxe, co může Transparency nabídnout pro učitele (právní poradna, konkrétní situace z praxe).


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky