Novinky asociace

Edukační programy pro vaše žáky - téma stereotypy a výtvarné umění Romů

V pobočce Muzea romské kultury Centru Romů a Sintů v Praze jsme tento rok vytvořili dva edukační programy pro žáky /studenty z vaší školy, které je možno absolvovat v Národopisném muzeu Národního muzea. Více informací o programech níže.

Neváhejte se na mne obrátit s jakýmikoli dotazy.

Chcete-li více informací:  Žofie Látalová, edukatorpraha@rommuz.cz, tel: +420 603240242

Rezervace : edukacehm@nm.cz

V Praze, Plzni a Ostravě se uskuteční semináře IWitness

Přihlašte se na jednodenní exkluzivní seminář nejen pro učitele dějepisu, ZSV, občanské výchovy a českého jazyka představující potenciál multimediální elearningové platformy IWitness.

Jarní škola občankářů - Ekonomie pro 21. století

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

srdečně vás zveme na JARNÍ ŠKOLU OBČANKÁŘŮ: Ekonomie pro 21. století, která se koná 12. 5. v Ostravě v Centru PANT.

Těšit se můžete na člena bankovní rady ČNB Tomáše Nidetzkého, na ekonomický experiment pod vedením Jiřího Špalka z Masarykovy univerzity, svět bitcoinů představí zástupce Paralelní Polis a Martina Bacíková z Institutu pro ekonomické vzdělávání ukáže zbrusu novou aplikaci pro výuku ekonomie.

Podzimní škola občankářů na téma Politický populismus

Kde se fenomén populismu bere, s čím souvisí, jak funguje, jak se orientovat v éře tzv. postpravdy, co je politická korektnost.

Termín: pátek 21. 10. 2016 od 9:00 do cca 15, 30

Přednášející:
9,00 - 10,30 Erik Tabery - šéfredaktor časopisu Respekt

10,45 - 12,15 MUDr. Radkin Honzák – psychiatr, blogger

12,30 - 14,00 oběd

14,00 - 15,30  Tomáš Klvaňa - New York University in Prague

Místo: Velký sál Pedagogické fakulty UK v Praze (M. D. Rettigové)

První Newlsetter nového školního roku

Milé kolegyně, milí kolegové,
jako přílohu tohoto textu najdete po rozkliknutí zářijový Newsletter. Je doslova nabitý termíny: přihlášek školení, studentských aktivit, soutěží atp.

Nechybí ani termíny všech plánovaných občankářských škol pro celý školní rok  2016/17. Budeme rádi, když na na nich s Vámi potkáme. Věříme, že vybraná témata jsou a budou aktuální a zajímavá.

Jak používat multimediální digitální platformu IWitness v české škole?

USC Shoah Foundation, Občankáři.cz, OpenEye a Centrum vizuální historie Malach si Vás dovolují pozvat na praktický seminář, který lektoruje Martin Šmok.

Nový Newsletter Občankářů přináší ohlédnutí i připravované akce

Milé kolegyně, milí kolegové,
těší nás, že Vám po delší časové prodlevě můžeme opět nabídnout shrnutí toho nejdůležitějšího, co se připravuje ve společenskovědním vzdělávání. Zároveň přinášíme i ohlédnutí za činností asociace v uplynulém období.
Především bychom Vás rádi pozvali na Jarní školu občankářů na téma Fenomén migrace jako téma výuky OV / SV,  na kterou se nám podařilo pozvat velmi fundované odborníky. Jarní škola se uskuteční v sobotu 19. 3. 2016 od 10:00 hod. v Praze - nově na Gymnáziu Evolution Sázavská.

Regionální setkání učitelů OV/SV Ústeckého a Libereckého kraje

Vážené kolegyně a kolegové,

dovoluji si Vás pozvat na další Setkání (nejen) pedagogů-učitelů občanské výchovy a společenských věd, které se uskuteční 12. dubna 2016 na ZŠ Partyzánská v České Lípě od 14:00. Tématem setkání bude tentokrát projektová výuka v praxi, konkrétně práce s audiovizuálními pomůckami, resp. s dokumentárním filmem. Nebude chybět ani příklad dobré praxe (v rámci projektové výuky), kterou bude prezentovat Gymnázium Mnichovo Hradiště. Pozvánku přijal i Mgr. Martin Pelc, pracovník a lektor Evropského domu.

Bližší informace naleznete v připojené pozvánce.

Vyjádření Asociace učitelů občanské výchovy a základů společenských věd k útoku na Autonomní sociální centrum Klinika a k napadení prouprchlického aktivisty

Asociace učitelů občanské výchovy a základů společenských věd vyjadřuje hluboké znepokojení nad událostmi posledních týdnů, které vyvrcholily fyzickým napadením prouprchlického aktivisty dne 30. ledna a žhářským útokem na Autonomní sociální centrum Klinika dne 6. února.

Lednové setkání koordinátorů 2016

Milí regionální koordinátoři a spříznění občankáři,


zdravím vás v novém roce a přeji vše dobré. Na našem posledním setkání jsme mluvili o možnosti využít školení Tomáše Fránka o korupci jako příležitosti, kde bychom se mohli vidět a probrat vše podstatné. Z termínů jsme na vaše přání vybírali sobotu a Tomáš potvrdil možnost uspořádat školení v sobotu 16. ledna - začít bychom mohli v 10,00 na Sázavské.

Všechny cestovní náklady jsou hrazeny. Na školení by v budoucnu navázalo víkendové setkání podle našeho určení.

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky