Moot Court Competiton

Moot Court Competiton

Rádi bychom Vaše studenty pozvali k účasti na letošním ročníku středoškolské soutěže - Moot Court Competiton. Studenti se v rolích právníků utkají před simulovaným soudem a na vlastní kůži si vyzkoušejí, jak funguje právo v praxi. Zároveň bude Vaše studenty po celou dobu provázet kouč z řad studentů právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Univerzity Palackého v Olomouci nebo Masarykovy univerzity v Brně.

Jak to bude probíhat?

Od druhé poloviny ledna se mohou týmy společně s jejich kouči cca 1x týdně scházet a připravovat nejprve písemné podání k soudu, a poté se chystat na ústní část soutěže před porotou. Součástí přípravy je také jednodenní společný tréning všech týmů. tzv. bloková výuka (předběžně 27.1.2018). Začátkem dubna se uskuteční pražské ústní kolo a ty nejlepší týmy se dne 13.4.2018 utkají s dalšími týmy z České a Slovenské republiky ve velkém finále v Olomouci.

Další informace, včetně zadání případu pro rok 2018, budou postupně přibývat na webu soutěže (www.streetlawmoot.cz). Rádi Vám také zodpovíme jakékoli Vaše dotazy  prostřednictvím e-mailu mcc@streetlaw.eu.

Jak se přihlásit?

Přihlásit se mohou až tříčlenné týmy středoškolských studentů, kteří mají chuť na sobě pracovat. Na rovinu říkáme, že to bude stát pořádný kus práce, která ovšem Vašim studentům přinese cenné zkušenosti a rozhled v oblasti práva. Prosíme proto, abyste účast v soutěži nabídli Vašim studentům.

Týmy studentů do soutěže vybíráme na základě jejich přihlášky, jejíž součástí je vypracování krátké eseje. Přihlašování je možné prostřednictvím webových stránek https://www.streetlawmoot.cz/jak-se-prihlasit do 10. ledna 2018.


Pěkný den 
Pražský tým Moot Court Competition

Program Street Law | Zažít právo jinak


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky