Seminář pro české a slovenské středoškolské pedagogy

Pozvánka je určena českým a slovenským pedagogům dějepisu a základů společenských věd. Seminář, který společně s našimi partnery připravujeme je zaměřený na aktuální témata a trendy ve výuce na středních školách.

Součástí semináře jsou přednášky a workshopy zaměřené na:
• mediální gramotnost,
• strukturovaný dialog jako prostředek občanského vzdělávání,
• výuku moderních dějin (práci s místy paměti).

Představen bude i nový program Evropské unie, jehož prostřednictvím mohou školy financovat své projekty.

Účast na semináři je zcela zdarma, účastníci mají hrazené ubytování a stravu během semináře. Aktuální program semináře, který začíná 27. 3. večeří a pokračuje 28. 3. dalším programem, naleznete ZDE.
Událost najdete i na Facebooku. Účastníci semináře se mohou zúčastnit i konference v rámci projektu "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky", která proběhne 27. 3. 2020 v prostorách Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Další informace o konferenci naleznete na našem webu.


Přihláška a další informace o semináři


Seminář pro pedagogy je připraven ve spolupráci s Katedrou politologie FSS MU, Českou radou dětí a mládeže, Úřadem vlády - Oddělením Evropských programů a fondů a Centrem pre európsku politiku (Bratislava).

Obrázky: 
PřílohaVelikost
PDF icon Program semináře pro pedagogy833.47 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky