Semináře o mediální gramotnosti

Česká televize vás opět zve na semináře o mediální gramotnosti. Chcete získat inspiraci pro výuku? Dozvědět se, jaké metodiky a pracovní listy jsou na webu ČT k dispozici? Nebo co nového se v dané oblasti připravuje?

Přijeďte na semináře s tématem Mediální výchovy akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které jsou zcela zdarma.

Dozvíte se například, jak rozumět televizi, jak vznikají zprávy, jakým způsobem lze televizi využít v hodině. Součástí bloků bude i mobilní žurnalistika, kterou si budete moci vyzkoušet, a seznámení s interaktivními prvky v iVysílání ČT, které můžete využít při výuce ve vaší škole. Zároveň budete moci s ostatními diskutovat o vlastních zkušenostech a společně se zamyslet nad využitelností materiálů v praxi.

Nově jsme pro Vás připravili seminář fake news a bezpečného chování v online prostoru.

V průběhu celého dne se Vám budou věnovat profesionálové z České televize a odborníci na danou problematiku včetně Marka Wollnera, šéfredaktora reportážní publicistiky ČT.

Kde?

V Praze na Kavčích horách (Na Hřebenech II 1132/4, 14700 Praha, Podolí)

Kdy?

    Mediální výchova I – Jak rozumět televizi 15. 10.
    Mediální výchova II – Jak vznikají zprávy 22. 10.
    Mediální výchova III – Jak využít televizi v hodině 29. 10.
    Mediální výchova IV – Fake news a bezpečné chování v online prostoru 12.11.

V případě zájmu se registrujte na adrese seminare@ceskatelevize.cz. Do předmětu uveďte „Seminář pro pedagogy“, do těla emailu pak Vaše jméno nebo jméno pedagoga, který se zúčastní, název školy a aprobaci.

Více informací naleznete ZDE.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky