Vzdělávací program „Vím, co se stalo“

Oddělení pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze pořádá pro žáky a studenti středních škol a osmých a devátých tříd základních škol vzdělávací program „Vím, co se stalo“, v rámci kterého se dozví, jak vypadal život v protektorátu a v terezínském ghettu za druhé světové války.

Workshop poslouží studentkám a studentům jako inspirace k vytvoření vlastních prací libovolného formátu na téma „Život v ghettu“. Práce budou ke konci školního roku představeny v Auditoriu OVK ŽMP. Autoři oceněných prací budou mít následně možnost pohovořit s pamětníky v rámci moderované besedy. Součástí programu je návštěva Pinkasovy synagogy, památníku židovských obětí holocaustu z Protektorátu Čechy a Morava.

Délka programu: 2 hodiny
Cena: 90 ,- za studenta (pro pedagogický doprovod zdarma)
Kdy: leden a únor 2020 (konkrétní termíny 29. 1., 3. 2., 4. 2., 5. 2., 6. 2., 13. 2., 17. 2., 18. 2., 19. 2., 21. 2., 24. 2., 25. 2. a 26. 2.)
Rezervace: education@jewishmuseum.cz


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky