Zprávy z Letní školy Občankářů

Asociace uspořádala na konci školního roku a začátku prázdnin Letní školu Občankářů, jež si vzala za cíl připomenout neskloňovanější témata uplynulého školního roku (exekuce, V4, mediální výchova a Blízký východ). Na Letní škole se potkali převážně odborníci na daná témata s aktivními učiteli různých aprobací (hlavně občankáři). 
Fotografie z LOŠ  naleznete zde: http://www.obcankari.cz/fotografie-z-letni-skoly-obcankaru
Ohlasy na Letní školu jsou více než pozitivní, zde uveřejňujeme některé z nich:


LŠ Občankářů považuju za jednu z nejlepších vzdělávacích akcí roku. Moc mě bavila různorodost témat a zajímaví hosté. Krásné prostory, skvělý servis, inspirativní kolegové - co více si přát!

Setkání s úžasnými a inspirativními osobnostmi (odborníky, novináři), podněty do výuky (užitečné odkazy, stránky, příklady metodiky) a v neposlední řadě možnost setkat se s kolegy, kteří mají podobnou představu o výuce a kterým není lhostejné, co si jejich žáci z hodin odnesou (mnozí se tak stávají neplánovanou inspirací).
Zajímavé a potřebné pro praktický život i utváření občanských postojů.

Naprosto skvělá akce. Ačkoliv bydlím více než 350 km od Prahy, nelituji jediné minuty, kterou jsem zde strávila a jediné co mě mrzí je to, že jsem se kvůli časovým možnostem nemohla zúčastnit celé školy (absolvovala jsem 2 dny). Jednalo se o témata, o kterých je obtížné najít objektivní informace - média, Blízký východ. A lidé, kteří se v těchto oblastech pohybují, pomohou nejen učitelům ujasnit si představy o tom, jak některé věci skutečně fungují.

Odjížděla jsem povzbuzena, s novými informacemi a novou chutí učit smysluplně :)

Jsem velmi rád, že jsem se mohl zúčastnit. Neobyčejně příjemná atmosféra, skvělá organizace a zajímavé referáty/témata vystupujících. Vděčně děkuji!

Velmi vysoce si cením přípravy Letní školy Občankářů 2018. Velké díky patří organizátorům, kteří nastavili laťku profesionality opravdu vysoko. Byla vybrána velmi zajímavá, aktuální i provokativní témata, skvělí přednášející - odborníci s širokým rozhledem, vědomostmi, s darem zaujmout posluchače a poutavě předat své znalosti.
Přednášky Letní školy předčily různé vzdělávací semináře z jiných vzdělávacích center.
Letní škola měla výborné organizační zajištění, zvolený termín považuji za ideální. Výběr přednášejících byl vyvážený. Program byl velmi zajímavý a pro mě bude účast na Letní škole přínos ve výuce.

Letní škola Občankářů byla inspirační injekcí do dalšího školního roku. Odborné přednášky, tipy na zajímavé školní projekty a programy, tipy na hosty, kteří by mohli přijít debatovat do škol, tipy na vzdělávání, to vše bylo na programu letní školy ve čtyřech prázdninových dnech. Letní škola pokryla aktuální témata: chudobu, V4, Blízký východ a mediální problematiku. Pro učitele občankáře je sledování aktuálního dění náročné a já to sama nezvládám, je skvělé, že Občankáři to nabízejí všem. Moc děkuji.

Velmi přínosné materiály, zajímaví přednášející, poutavé příspěvky.

Setkání s nadšenými kolegy a inspirativními přednášejícími.

Oceňuji výbornou organizaci, příjemné prostředí, podnětné příspěvky. Pro mě to byl jednoznačně moc hezký prázdninový start :-)
Téma exekuce, Hůle: praktický vhled do problematiky, konkrétní příklady, podkladové souhrnné grafy - ergo s trochou následné práce lze vytvořit konkrétní přípravu do hodiny/hodin.
Akce s přínosem nejen pro učitele občanské výchovy. Organizačně byla perfektně zvládnutá. Poloha místa konání v rámci hlavního města výborná.

Informačně a odborně neskutečně nabité tři dny v příjemném prostředí na skvěle zorganizované akci. Je příjemné být chvíli v pozice vzdělávaného, toho, o kterého je pečováno, když se člověk nachází celý rok v zásadě na opačné straně barikády. Zároveň skvělá příležitost získat odborné zázemí od opravdových expertů a učitelsky odborně tak nezůstávat v minulosti a pracovat na sobě.

O velkém zájmu vypovídá účast v době prázdnin.

Velmi trefné načasování na počátek července (v hlavách učitelů ještě doznívají celoroční "občánkářská" témata, zároveň však se blíží letní odpočinek), vzdělaní a přemýšliví lidé, inspirativní metody, témata veskrze aktuální.


Je mi velice líto, že jsem onemocněl a nemohl jsem se zúčastnit všech dnů Letní školy, ovšem tento seminář považuji za velice přínosný a podnětný, protože člověk se dozví mnohé informace, které může využít do výuky. Určitě ho doporučím i dalším svým kolegům.
Vítaná možnost rozšířit si obzory a prohloubit vědění o společenskovědních tématech
- převaha kvalitních lektorů znalých problematiky - možnost diskutovat s lektory a o krátkých přestávkách i s kolegy učiteli (porovnat si podmínky výuky na různých školách) - doplnění mozaiky vědomostí a souvislostí - zajímavé příklady z práce i života (p. Holcová, p. Šlerka).


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky