Akademie Mladých občanů

Akademoe Mladých občanů

Dovolujeme si Vám představit vzdělávací projekt Akademie Mladých občanů, pořádaný spolkem Mladí občané. Součástí tohoto projektu jsou čtyři soutěže, Municipalita, Region, Republika a Média a odměnou pro vítěze pak jedinečná možnost stáže v Parlamentu ČR.

Soutěže mají vždy dvě kola. V prvním kole studenti napíší esej, ve kterém se ukáže jejich schopnost argumentace a kritického uvažování. Na základě výsledků 1. kola bude vybráno 25 studentů, kteří postoupí do druhého kola. Druhé kolo bude třídenní a v jeho rámci budou pro účastníky připraveny přednášky našich partnerů, diskuze a různé teambuildingové aktivity. Vrcholem programu pak bude simulované jednání zastupitelstva obce /kraje/sněmovny. Podle aktivity účastníků se vyhodnotí ti nejlepší, kteří obdrží drobné ceny a získají možnost stáže v Parlamentu České republiky. Studenti, kteří se přihlásí na všechny 4 soutěže, mají zvýhodněné podmínky (snížený účastnický poplatek) a větší šanci stáž vyhrát.

Uzávěrka 1. kola první soutěže Municipalita je už 24. 10. 2016. Neváhejte se zapojit!

Více informací pro studenty naleznete na přiložených plakátech a samozřejmě na webových stránkách projektu.

Vpřípadě jakýchkoli dotazů k zadání prvního kola či jakýchkoli jiných dotazů se můžete obrátit na náš tým na emailu ales.kubicek@mladiobcane.cz či na amob@mladiobcane.cz.

 

PřílohaVelikost
PDF icon Akademie mladých občanů875.53 KB
PDF icon Municipalita611.78 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky