Finále IV. ročníku Ekonomické olympiády 2020 bude ONLINE

Na základě situace s neustále narůstajícím počtem nakažených nemocí Covid-19 se Ekonomická olympiáda rozhodla uspořádat finále IV. ročníku soutěže ONLINE! Ekonomická olympiáda je největší celostátní soutěží ve znalostech z ekonomie a financí pro středoškoláky v Česku, na Slovensku, Maďarsku a nově i v Polsku a Číně.

Dne, 25. září, se uskuteční finále Ekonomické olympiády v jiném formátu než jsme doposud byli zvyklí. Na základě doporučení Vlády a MŠMT České republiky se Institut ekonomického vzdělávání (INEV) rozhodnul uspořádat finále Ekonomické olympiády alespoň z části online. V rámci finále Ekonomické olympiády budou však zachovány dva diskuzní panely, které budou streamované přes sociálně sítě INEV.

První diskuzní panel (10:00 – 11:00), který bude se zástupci univerzit, nese název „Poznejte kompetenci budoucnosti“. Panel se bude zabývat otázkou jak se mohou studenti lépe připravit na budoucnost, robotizaci a kritické myšlení? Dále proč je důležité studovat vysokou školu či jak se vysoké školy snaží držet krok s digitalizací?

Druhý diskuzní panel (11:15 – 12:00) se bude věnovat České ekonomice z pohledu koronaviru a bude moderován českým ekonomem Dominikem Stroukalem.

Diskuzní panely sledujte v dne 25. září zde: https://www.youtube.com/channel/UCmRtlYLko3awKl6tVv-gtkA

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!