Finále IV. ročníku Ekonomické olympiády 2020 bude ONLINE

Na základě situace s neustále narůstajícím počtem nakažených nemocí Covid-19 se Ekonomická olympiáda rozhodla uspořádat finále IV. ročníku soutěže ONLINE! Ekonomická olympiáda je největší celostátní soutěží ve znalostech z ekonomie a financí pro středoškoláky v Česku, na Slovensku, Maďarsku a nově i v Polsku a Číně.

Dne, 25. září, se uskuteční finále Ekonomické olympiády v jiném formátu než jsme doposud byli zvyklí. Na základě doporučení Vlády a MŠMT České republiky se Institut ekonomického vzdělávání (INEV) rozhodnul uspořádat finále Ekonomické olympiády alespoň z části online. V rámci finále Ekonomické olympiády budou však zachovány dva diskuzní panely, které budou streamované přes sociálně sítě INEV.

První diskuzní panel (10:00 – 11:00), který bude se zástupci univerzit, nese název „Poznejte kompetenci budoucnosti“. Panel se bude zabývat otázkou jak se mohou studenti lépe připravit na budoucnost, robotizaci a kritické myšlení? Dále proč je důležité studovat vysokou školu či jak se vysoké školy snaží držet krok s digitalizací?

Druhý diskuzní panel (11:15 – 12:00) se bude věnovat České ekonomice z pohledu koronaviru a bude moderován českým ekonomem Dominikem Stroukalem.

Diskuzní panely sledujte v dne 25. září zde: https://www.youtube.com/channel/UCmRtlYLko3awKl6tVv-gtkA


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky