Česká televize ruší jarní termíny seminářů o mediální výchově

Milí pedagogové,
v souvislosti s pandemií COVID-19 rušíme letošní jarní semináře pro pedagogy.
Doufáme, že se společně potkáme během podzimních termínů.
Těšíme se na Vás a přejeme pevné zdraví!

Česká televize

Jakým způsobem se proměňuje mediální krajina v tuzemsku? Jak efektivně představovat mediální témata ve školách? Z jakých konkrétních zdrojů lze při výuce čerpat? Tyto i Vaše konkrétní otázky zodpovědí osobnosti televizní žurnalistiky, odborníci na média a analytici při letošních jarních seminářích, které proběhnou v České televizi v Praze. Přijeďte i Vy

Česká televize již pátým rokem zdarma pořádá semináře pro pedagogy základních a středních škol zaměřené na mediální gramotnost, výchovu a posilování kritického přístupu k audiovizuálním obsahům.
Od roku 2018 jsou semináře navíc akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, což potvrzuje jejich kvalitu i přínos v praxi.

Také letos si můžete vybrat ze čtyř obsahově různých seminářů a načerpat inspiraci do hodin občanské výchovy, dějepisu a dalších tematicky spřízněných předmětů.

21. 04. 2020 Mediální výchova I: Jak rozumět televizi
14. 05. 2020 Mediální výchova II: Jak vznikají zprávy
26. 05. 2020 Mediální výchova III: Jak využít televizi v hodině
09. 06. 2020 Mediální výchova IV: Fake news a bezpečné chování v online prostoru

Dozvíte se například, jaké pracovní listy pro výuku jsou k dispozici na webu ČT a které metodiky se aktuálně připravují. Dále se seznámíte s interaktivními prvky iVysílání ČT, které vnášejí do vzdělávání nové možnosti, získáte také představu o tom, jak vzniká zpravodajství ČT, vyzkoušíte si například mobilní žurnalistiku a společně se pustíme také do problematiky fake news. Podrobný obsah a jména přednášejících si můžete pročíst zde.

Pokud se chcete zúčastnit, stačí se přihlásit přes seminare@ceskatelevize.cz, v předmětu e-mailu prosím, uveďte „Seminář pro pedagogy“ a do těla zprávy Vaše jméno, název školy a specializaci.

Deadline přihlašování je vždy týden před konáním jednotlivých seminářů:

Mediální výchova I: do 14. 4. 2020
Mediální výchova II: do 7. 5. 2020
Mediální výchova III: do 19. 5. 2020
Mediální výchova IV: do 2. 6. 2020

Těšíme se na Vás!


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky