Bohouš a Dáša mění svět

Bohouš a Dáša mění svět

Zapojte se do tradiční komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, tentokrát na téma „SOUTĚŽ NEBO SPOLUPRÁCE?“. Soutěž přináší Vzdělávací program Varianty, Člověk v tísni, o.p.s.

Úkolem pro žáky bude vytvořit komiksový příběh, ve kterém ztvární, jak mohou lidé spolupracovat ve škole, v komunitě nebo při řešení problémů a výzev současného světa.

Soutěž je určena žákům základních a středních škol. Soutěží se ve třech věkových kategoriích:
• 1. stupeň ZŠ
• 2. stupeň ZŠ
• SŠ

Cílem soutěže je skrze atraktivní formu komisu podpořit a motivovat žáky, aby se zajímali o dění kolem nich, pojmenovali aktuální společenské problémy a snažili se nacházet jejich řešení.

Bližší informace a pravidla soutěže najdete v přiloženém letáku nebo na webu www.varianty.cz/soutez.

Uzávěrka přihlášek a zasílání komiksů je 25. října 2017

Vítěze soutěže vybere odborná porota, složená například z českého malíře a komiksového kreslíře, Karla Jerieho, autora komiksových postav Bohouše a Dáši.
Slavnostní vyhlášení soutěže, spolu s vernisáží, proběhne ve středu 15. 11. 2017 v Praze v prostorách Novoměstské radnice. Součástí vernisáže bude také komiksový workshop, který povede česká výtvarnice vystupující pod přezdívkou Toybox.

PřílohaVelikost
PDF icon Bohouš a Dáša mění svět279.88 KB
PDF icon Pravidla soutěže429.77 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky