Číst Havla

Knihovna Václava Havla spouští čtenářskou kampaň pro školy Číst Havla. Formou krátkých ukázek načtených zajímavými osobnostmi chceme ukázat, že texty Václava Havla jsou dodnes živé a přístupné i mladým čtenářům. Vybrali jsme ukázky pohádkové, vtipné, dojemné i vážné. Načetli je pro nás youtuběři, bloggeři i mladí herci. Budeme rádi, pokud Vás kampaň zaujme a některou ukázku si přečtete se svými žáky a studenty i Vy.

Od září do prosince zveřejníme každý měsíc dvě krátké ukázky (5 minut) opatřené metodickým materiálem. Každý pedagog zapojený do kampaně získává zdarma publikaci Havel v kostce. Škola, která přečte alespoň 5 z 8 ukázek a splní jednoduché úkoly, může získat Knihovničku Václava Havla (celou ediční řadu knih). Více informací najdete na webu projektu nebo na Facebooku.

V září také již po deváté vyhlašujeme esejistickou soutěž pro studenty středních škol, jejímž letošním tématem je otázka Má pravdu ten, kdo má nejvíce lajků? Eseje bude jako každoročně hodnotit porota složená z výrazných osobností veřejného života a ocenění studenti získají i zajímavou finanční odměnu (termín odevzdání esejů je 31.10. 2017).

Přejeme Vám hezký vstup do nového školního roku a doufáme, že se setkáme nad texty Václava Havla.

S pozdravem,


Tým Knihovny Václava Havla
Vzdělávání
Knihovna Václava Havla, o.p.s./Václav Havel Library
Ostrovní 13
110 00 Praha 1
Tel: +420 222 220 112

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky