Ideologie pravicového extremismu

Ideologie pravicového extremismu

Občanské sdružení Asi-milovaní vydalo příručku pro učitele s názvem "Hrozby neonacismu - příležitosti demokracie". V tomto rozsáhlém souboru najdete vysvětlení ideologie pravicového extremismu, (neo)nacismu, ale především pracovní listy vhodné k výuce této problematiky na ZŠ a na SŠ. Soubor se skládá ze 3 publikací: Teoretická část, Metodická část, Aktivity a pracovní listy. 

Soubor publikací se podrobně zabývá ideologií pravicového extremismu (terminologie, kořeny krajní pravice, současná krajní pravice, radikální levice, subkultury), (neo)nacismem v českých zemích (vývoj neonacismu, nacistické tradice v ČR, politika proti neonacismu...). Druhá část je zaměřena pedagogicky (pedagogické metody, pedagogické postupy proti neonacismu, myšlenkový svět pravicových extremistů...) a je zaměřena na ukázky pracovních listů pro středoškoláky nebo pro základní školy. Užitečnou pomůckou jsou přílohy, kde najdete seznam organizací, shromažďovací zákon, ukázky extrémistické symboliky a slovníček pojmů. Příručka je aktualizací příručky Dovedu to pochopit? - Hrozby neonacismu vytvořené programem Varianty společnosti Člověk v tísni.

PřílohaVelikost
PDF icon ideologie_pravicoveho_extremismu.pdf4.78 MB
cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky