Podnikání a právo

Gymnázium Hranice v minulém a letošním školním roce pracuje na projektu "Svět práce v každodenním životě". Projekt se zaměřuje na praktická témata z předmětů jako je biologie, chemie, matematika, ale především participuje na tématech "Podnikání a právo" a "Výchova k aktivnímu občanství". Na webových stránkách gymnázia (http://gymnaziumhranice.cz/projekty/projekt_sp/#materialy) si můžete stáhnout pracovní listy a prezentace, které mohou být užitečné do výuky OV/ZSV.

Projekt s názvem „Svět práce v každodenním životě“ probíhá na Gymnáziu Hranice v rámci globálního grantu „Zvyšování kvality ve vzdělávání v Olomouckém kraji“. Jedním z cílů tohoto projektu je zvýšit u žáků podnikatelské znalosti a schopnosti, seznámit je s fungováním tržní ekonomiky, se základním právním povědomím v oblasti podnikání, zaměstnání a trhu práce, s daňovým systémem, se základy marketingu apod.

V rámci projektu bylo vytvořeno několik pracovních listů a prezentací, např.: Obchodní společnosti a živnosti, Podnikatelský záměr, Založení živnosti, Typy podnikatelsých subjektů.

 

 

 

 

cc by-nc-nd

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky