Sociální antropologie

Se souhlasem Katedry sociologie FSS MU Brno Vám v příloze nabízíme metodický list bc. Terezy Dubenské, který byl vytvořen pro posluchače semináře Jak na sociolologii, sociální antropologii a genderová studia. Metodický list prostřednictvím několika aktivit představuje studentům obor sociální antropologie a učí je kritickému myšlení.

Metodický list obsahuje tři aktivity, první uvozuje dané téma, druhé dvě jsou koncipovány jako aktivní práce studentů ve skupinách.

Cílem metodického listu je:
- naučit studenty kriticky myslet (tedy naučit je, že všechno, co vidí na internetu, nemusí být pravdivé)
- aplikovat to, co se naučili na konkrétní příklad z každodenního života
- ukázat, že sociální antropologie se nezabývá jenom tím, co se děje kdesi v buši v Africe nebo v kmeni deštného pralesa, ale i v našem životě
- ukázat, že teorie není něco, co existuje v knihách, ale v našich životech
- naučit se umět na daný problém dívat jinýma očima

Aktivita je koncipovaná tak, aby hrubě kopírovala vývoj disciplíny (tedy od přesvědčení, že je západní společnost jednoduše lepší, po poznání, že srovnání společností podle západních měřítek nemusí být objektivní)

PřílohaVelikost
PDF icon Metodický list Sociální antropologie289.71 KB
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky