EuropaSecura

EuropaSecura

V letošním roce jsme spustili 12. ročník tohoto unikátního projektu EuropaSecura, jež se těší velké oblibě, jak mezi pedagogy, tak hlavně mezi studenty, a je velice přínosným doplňkem k formálnímu studiu v mnoha oblastech.

Tři nejlepší týmy vyhrají plně hrazenou exkurzi do Bruselu, kde mají možnost navštívit instituce EU a osobně se setkat s vrcholnými politiky (minulý rok mj. eurokomisařka Věra Jourová). Soutěž se také těší mediální pozornosti, je tak vhodným prostředkem k prezentaci Vaší školy.

Projekt EuropaSecura je organizován Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem obrany, Armádou České republiky, Zastoupením Evropské komise v ČR a sítí Eurocenter Úřadu vlády, s podporou Ministerstva zahraničních věcí České republiky.
 

EuropaSecura je jedinečný několikakolový projekt pro studenty SŠ, se zájmem o evropskou integraci, mezinárodní a bezpečnostní politiku s důrazem na Českou republiku, která si letos připomíná 20 let od vstupu do NATO. Studenti mohou v rámci soutěže uplatnit a rozšířit své znalosti daných oblastí, vyzkoušet si psaní analýzy aktuálního reálného konfliktu formou odborné práce, vylepšit si argumentační schopnosti a zažít unikátní týden s Armádou ČR na vojenské základně v Brdech plný teoretických a praktických aktivit (survival, simulace diplomatických jednání, řada cvičení a další).

Registrace poběží do pondělí 11. března 2019 na webu soutěže www.EuropaSecura.cz, kde najdete detailní informace o soutěži EuropaSecura (stručný popis průběhu soutěže na konci emailu). Studenti mohou v registraci vyplnit jméno osoby, která je o projektu EuropaSecura informovala, a tři osoby díky kterým se do soutěže přihlásí nejvíce aktivních týmů, získají poukazy na elektronická média a elektroniku v hodnotě 2000, 1500 a 1000 Kč.

V rámci soutěže jsme schopni pokrýt cestovní náklady studentů, pobyt a stravu v celostátním kole a letenky a ubytování v Bruselu, takže soutěžící nebo jejich školy nemají s účastí žádné náklady.

Můžete nás také sledovat na Instagramu a Facebooku

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Martin Vokálek a Andrea Kyselá
Koordinátoři projektu

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 1, Praha 1  110 00
www.europeum.org
+420 212 246 552

PřílohaVelikost
PDF icon EuropaSecura2019669.86 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky