EuropaSecura

EuropaSecura

V letošním roce jsme spustili 12. ročník tohoto unikátního projektu EuropaSecura, jež se těší velké oblibě, jak mezi pedagogy, tak hlavně mezi studenty, a je velice přínosným doplňkem k formálnímu studiu v mnoha oblastech.

Tři nejlepší týmy vyhrají plně hrazenou exkurzi do Bruselu, kde mají možnost navštívit instituce EU a osobně se setkat s vrcholnými politiky (minulý rok mj. eurokomisařka Věra Jourová). Soutěž se také těší mediální pozornosti, je tak vhodným prostředkem k prezentaci Vaší školy.

Projekt EuropaSecura je organizován Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem obrany, Armádou České republiky, Zastoupením Evropské komise v ČR a sítí Eurocenter Úřadu vlády, s podporou Ministerstva zahraničních věcí České republiky.
 

EuropaSecura je jedinečný několikakolový projekt pro studenty SŠ, se zájmem o evropskou integraci, mezinárodní a bezpečnostní politiku s důrazem na Českou republiku, která si letos připomíná 20 let od vstupu do NATO. Studenti mohou v rámci soutěže uplatnit a rozšířit své znalosti daných oblastí, vyzkoušet si psaní analýzy aktuálního reálného konfliktu formou odborné práce, vylepšit si argumentační schopnosti a zažít unikátní týden s Armádou ČR na vojenské základně v Brdech plný teoretických a praktických aktivit (survival, simulace diplomatických jednání, řada cvičení a další).

Registrace poběží do pondělí 11. března 2019 na webu soutěže www.EuropaSecura.cz, kde najdete detailní informace o soutěži EuropaSecura (stručný popis průběhu soutěže na konci emailu). Studenti mohou v registraci vyplnit jméno osoby, která je o projektu EuropaSecura informovala, a tři osoby díky kterým se do soutěže přihlásí nejvíce aktivních týmů, získají poukazy na elektronická média a elektroniku v hodnotě 2000, 1500 a 1000 Kč.

V rámci soutěže jsme schopni pokrýt cestovní náklady studentů, pobyt a stravu v celostátním kole a letenky a ubytování v Bruselu, takže soutěžící nebo jejich školy nemají s účastí žádné náklady.

Můžete nás také sledovat na Instagramu a Facebooku

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Martin Vokálek a Andrea Kyselá
Koordinátoři projektu

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 1, Praha 1  110 00
www.europeum.org
+420 212 246 552

PřílohaVelikost
PDF icon EuropaSecura2019669.86 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!