Letní škola diplomacie pro středoškoláky

Letní škola diplomacie

Katedra politologie a evropských studií Univerzity Palackého ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR zve na Letní školu diplomacie pro studenty středních škol, která se uskuteční v termínu 28. 8. – 1. 9. 2017 v Olomouci, a to bez poplatků. Studenti si v případě zájmu hradí jen ubytování a stravu.

Letní škola je určena středoškolským studentům ve věku 16 – 19 let. Podtitul letošního prvního ročníku zní „Česko a současné světové výzvy“. Jeho cílem je zvýšit povědomí o mezinárodně-politickém dění a roli ČR v mezinárodním kontextu mezi studenty z vyšších ročníků středních škol, kteří během jednoho týdne absolvují odborné přednášky, workshopy a semináře v oblasti diplomacie a mezinárodní politiky. Věříme, že šíře témat a kvalita přednášejících expertů zaujme i některé z Vašich studentů, kteří se zajímají o tuto problematiku.

Letní škola diplomacie je bez poplatků, studenti si v případě zájmu hradí jen ubytování a stravu. Každý z účastníků následně obdrží certifikát o absolvování.

Více informací a odkaz na elektronickou přihlášku naleznete rovněž na www.kpes.upol.cz a www.facebook.com/skoladiplomacie.

PřílohaVelikost
PDF icon Plakát976.15 KB
PDF icon Pozvánka466.12 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!