Projekty v aplikované ekonomii

Centrum pro ekonomický výzkum a doktorské studium (CERGE-EI), společné pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR, v. v. i., spouští třetí ročníkúspěšného programu Projekty v aplikované ekonomii pro nadané studenty.

Program je určen pro nadané středoškoláky, kteří chtějí do hloubky porozumět ekonomii a naučit se používat výzkumnou metodologii v praxi. S pomocí výzkumníků CERGE-EI se zapojí do konkrétního výzkumného projektu, naučí se používat metody výzkumu a získají zpětnou vazbu a podněty pro další studium. Absolvují i workshop anglického odborného projevu, který jim pomůže s prezentací jejich výsledků.

Program probíhá od září do prosince v Praze na CERGE-EI, výuku a vedení zajišťují doktorští studenti a absolventi CERGE-EI, kteří spolupracují s předními akademiky a výzkumníky v oboru. Nejlepší skupině studentů je v závěru kurzu udělena cena.

Můžete se přihlásit:

    -  jste-li studentem střední školy v posledních třech letech studia
     - chcete se naučit výzkumné metody a věnovat se vědeckému výzkumu
    -  zajímá vás matematika a máte logické myšlení
     - máte dobrou úroveň angličtiny

Co se v programu naučíte:

     - základy ekonomie a výzkumných metod (1.-5. týden)
     - s odbornou pomocí vytvoříte vlastní výzkumný projekt založený na skutečných datech (6.-10. týden)
     - zúčastníte se workshopu o odborných prezentačních dovednostech v angličtině (11. týden)
     - představíte výsledky vašeho výzkumu a získáte na ně zpětnou vazbu (12. týden)

Jak se přihlásit:

Do 31. května 2018 vyplňte online přihlášku. Pokud máte nějaký certifikát z anglického jazyka, pošlete nám jeho scan na cergeei@cerge-ei.cz.
 


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky