Mapování společenských stereotypů v DOXu

Mapování společenských stereotypů

Co nám umožňují naše stereotypy? A v čem nás omezují? K čemu vedou předsudky a jaká může být role pedagogů s ohledem na stále větší polarizaci české společnosti? Žijeme v době, v níž se projevy nenávisti stávají běžnou součástí našich životů. Je to rovněž doba testující naši schopnost solidarity. Odpovězte si na otázky v DOXu na workshopu pro pedagogy 2. stupně ZŠ a SŠ k výstavě Daniel Pešta.

Výstava DeTermination, doposud největší samostatná výstava českého multimediálního umělce Daniela Pešty v České republice, představuje výběr jeho děl dotýkající se otázky genetické, rasové a sociální determinace člověka. Daniel Pešta pracuje s řadou symbolických podobenství, jeho kritika je však často konkrétně zacílena. Dotýká se politiky, pokrytectví církve, tragédie holocaustu, stigmatizace sociálních minorit, či genderových předsudků.

20. 4. 2018 od 10:00 do 16:00 se v rámci výstavy uskuteční workshop Bourání společenských stereotypů. Podrobný program naleznete ZDE.

Účastníci workshopu obdrží certifikát Centra DOX o účasti na pedagogickém workshopu.


Vhodné zejména pro výuku OV/ZSV, VV, D, ČJ (2. stupeň ZŠ a SŠ).

Vstupné: ZDARMA


Rezervace nutná na adrese: jiri@dox.cz


Více informací o akci:

Jiří Raiterman

jiri@dox.cz

295 568 104


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky