Mediální kurz ČTK pro učitele ZŠ a SŠ

Pro posílení mediálního vzdělávání a na pomoc kantorům, kterým není lhostejná mediální gramotnost současných žáků a studentů, připravila Akademie ČTK mediální kurz pro pedagogické pracovníky ZŠ a SŠ. Kurz s názvem "Jak vzniká zpráva" je určen především učitelům češtiny, občanské nauky, základů společenských věd, ale i dalším kantorům, kteří se věnují mediální výchově.

Na jednodenním semináři se dozvíte vše o fungování veřejnoprávní tiskové agentury. Poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Drtivá většina informací, o kterých čtete v novinách, slyšíte v rádiu nebo vidíte zpracované v televizním zpravodajství, pochází totiž z Četky. ČTK vydá denně na 500 domácích a zahraničních zpráv z ekonomiky, politiky, kultury a sportu.

Mediální kurz, který má záštitu MŠMT, organizuje Akademie ČTK a koná se v sídle ČTK - Opletalova 5, Praha 1. Kurz se koná jednou za měsíc vždy od 8:30 do 15:00, nejbližší volný termín je 15. duben 2020. Kurz stojí 1800 Kč bez DPH (v ceně je zahrnut i oběd).

Součástí programu je účast kantorů na ranní poradě editorů a prohlídka newsroomu, centra veškerého zpravodajského dění. Průvodci jsou šéfredaktorka zpravodajství, ředitel Akademie ČTK a mluvčí ČTK, všichni zkušení lektoři a bývalí agenturní zpravodajové doma i v zahraničí.

Více informací a přihlášky na www.ctk.cz/akademie-ctk/kurzy/
Info také na FB stránce Akademie ČTK www.facebook.com/AkademieCTK/

Pro školní kolektivy organizujeme také exkurze do ČTK s prohlídkou newsroomu, výkladem o historii národní tiskové agentury a o současném zpravodajství. Exkurze jsou zdarma.

S pozdravem
Mgr. Martina Vašíčková
Akademie ČTK
Opletalova 5, 111 44 Praha 1
TEL: +420 222 098 458
GSM: +420 602 632 170
e-mail: vasickova@ctk.cz
www.ctk.cz

YouTube video: 
Jak vzniká zpráva
Jak vzniká zpráva
PřílohaVelikost
PDF icon Jak vzniká zpráva366.82 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky