Soutěž v soudním řízení

Street Law

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o soutěži v simulovaném soudním řízení s názvem Mezinárodní středoškolský moot court. Jde soutěž týmů studentů středních škol, jejichž kouči jsou studenti právnických fakult. Cílem této soutěže je ve studentech středních škol rozvíjet jejich smysl pro právo, zlepšovat jejich prezentační, komunikační a argumentační dovednosti a v neposledním řadě je naučit, jak právo funguje.

Jedná se o soutěž tříčlenných týmů středoškoláků, kteří mají pod vedením studenta právnické fakulty (kouče) možnost nahlédnout pod pokličku právnické profese. Nejprve si vyzkoušejí sepsat podání k soudu, a poté se zúčastní také ústního jednání přímo v soudní síni na Právnické fakultě.

První kolo soutěže se odehrává v Praze, Olomouci a také na Slovensku. Nejlepší týmy se potom utkají v česko-slovenském finále v Olomouci.
Rádi přivítáme také studenty z obcí mimo Prahu a Olomouc. V takovém případě se ale může stát, že se nám nepodaří zajistit kouče v místě školy a bude třeba v rámci příprav dojíždět nebo se třeba setkávat online.


Týmy středoškoláků se mohou přihlašovat prostřednictvím webových stránek http://streetlawmoot.proweb.cz/ do 18.1.2017.

Více informací naleznate na webu soutěže .

S případnými dotazy se neváhejte obracet na e-mailovou adresu mcc@streetlaw.eu.
Pražský tým Moot Court Competition


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky