(Ne)bezpečí na síti

Nebezpečí na síti

Sociální sítě jsou každodenní součástí života Vašich žáků. Kromě mnoha příležitostí, přináší i rizika, která si studenti často neuvědomují. Chtěli byste jim s nimi umět poradit? Rádi byste se dozvěděli více o problematice kyberšikany, dezinformací nebo závislosti na sociálních sítích? Přijďte na mediálně-vzdělávací konferenci (Ne)bezpečí na síti, kde se budou k těmto tématům vyjadřovat odborníci v panelové debatě i tematických workshopech.

Akce začne projekcí nového filmu Holka z Instagramu, po které přijde debatovat jeden z nejznámějších českých youtuberů – Kovy. Mezi mladými je hvězda, Vaši žáci Vám budou závidět, že jste s ním mluvili. Kovy je výjimečný tím, že jako jeden z mála youtuberů svou tvorbou reflektuje společenská témata a snaží se svými videi diváky i vzdělávat.

V odpoledním bloku konference budete mít prostor pro sdílení Vašich zkušeností s výukou mediálních témat a čekají Vás také zajímavé workshopy organizací, které se mediálním vzděláváním zabývají. Budeme se zabývat manipulací skrze fotografie, chováním dezinformačních webů v předvolební kampani a aktuálními trendy v kyberprostoru.

Konference proběhne už 18. října v pražském Centru současného umění DOX. Vstupné je zdarma. Přihlašujte se na našem webu.

Za tým Jednoho světa na školách Vás srdečně zve
Kateřina Šafářová
koordinátorka projektů
Jeden svět na školách, Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2
e-mail: katerina.safarova@jsns.cz
web: www.jsns.cz // www.clovekvtisni.cz

YouTube video: 
Holka z instagramu
Holka z instagramu
Kovy
Kovy

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky