Nenávistné projevy v on-line prostředí

Nenávistné projevy v on-line prostředí

Multikulturní centrum Praha zve učitele, budoucí učitele i lektory volnočasových aktivit na seminář Umlč nenávist zaměřený na nenávistné projevy v online prostředí.

Proč se nenávistí na internetu zabývat? Proč je důležité ji potírat a informovat o tomto jevu děti a mladistvé? Informačními zdroji mladých lidí jsou z velké části elektronická a nová média, uživatelé sociálních sítí mají tendenci důvěřovat informacím na nich sdílených. Hoaxy i nenávistné komentáře mohou v případech nedostatečné prevence ovlivňovat jejich čtenáře v negativním a stereotypním vidění menšin, navíc obětí hate speech se zcela jednoduše může stát každý.

Seminář představí fenomén hate speech, lektoři provedou účastníky nově vzniklým metodickým materiálem zabývajícím se potíráním nenávistných projevů na internetu. Účastníci si vyzkouší jednotlivé aktivity, které pak budou moci dál realizovat ve svých třídách, společně s lektory se zamyslí nad tím, co by se proti hate speech mohlo dělat.

Lektorují Jaroslav Valůch (spoluzakladatel HateFree Culture) a Vlasta Vyčichlová (pedagožka a autorka didaktických a metodických materiálů)

Akce se uskuteční 7. června 2016 v čase od 9 do 16 hodin v prostorách InBáze, Legerova 357/50 Praha 2.

Na workshop se můžete přihlásit vyplněním krátkého formuláře – a to do 1. června.

Seminář je pro přihlášené účastníky pořádán zdarma.

Případné dotazy Vám budou zodpovězeny na e-mailové adrese: kristyna.svata@mkc.cz

PřílohaVelikost
PDF icon Pozvánka95.31 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky