Webinář k uprchlictví a migraci

Hello Czech Republic  nabízí možnost webináře (pod záštitou UNHCR) pro pedagogy, ve kterém se lektoři snaží předat pedagogům ZŠ a SŠ metodické nástroje a praktické tipy k tomu, jak na třídě bezpečně diskutovat o výbušných tématech, jakými jsou migrace a uprchlictví a také jak podpořit žáky a studenty v kritickém přemýšlení o problémech spojených s jinakostí jako takovou. 

V případě zájmu o jeden z následujících termínů se prosím registrujte u koordinátorky programu Šárky Grundy na emailové adrese: sarka.grundy@hellocr.cz a uveďte vybraný termín. Následně Vám bude zaslán přístup do webináře v prostředí ZOOM.

čtvrtek 4.6. od 10:00 - 11:30

čtvrtek 11.6. od 13:30 – 15:00

středa 17.6. od 13:30 – 15:00

Cílem webináře je povzbudit účastníky z řad pedagogů (současných i budoucích) k hledání vlastního názoru ve spletitém informačním prostoru a nabídnout posun ve vlastním i kolektivním přemýšlení nad těmito tématy. Webinář abídne nástroje k facilitaci bezpečné diskuze s žáky a studenty a to obzvláště v situacích, které mají potenciál stát se čistě emotivními, vyhrocenými, někdy i agresivními. Dotkneme se několika zásadních rovin:

  • Psychologie strachu – instinkty, které zkreslují náš pohled na realitu
  • Češi a jinakost
  • Mýty, dezinformace a mediální gramotnost
  • Metodické tipy pro výuku na 2. stupni ZŠ a SŠ – od názoru a intuice směrem k opoře v číslech

 

 

 


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky