Občanka i dějepis v přírodě

Sametky je dobrodružná hra s příběhy inspirovaná geocachingem.  Hru s podtitulem „Od srpna k listopadu“ organizuje letos podruhé Česká rada dětí a mládeže (více na www.crdm.cz). Cílem hry je spojit dobrodružství, vzdělávání a pobyt v přírodě a zprostředkovat zejména dětem a mladým lidem zábavnou formou příběhy boje za svobodu a demokracii, které se odehrály od srpna 1968 do listopadu 1989. Příběhy známé i neznámé, obyčejné i neobyčejné jsou ukryté ve schránkách na místech, se kterými jsou nějak spojeny.

Od pátku 21. srpna školní třídy, skupiny dětí i jednotlivci zapojit do hledání téměř 150 schránek s příběhy ve všech krajích ČR. 17. listopadu 2015 budou rozdány zajímavé odměny vzdělávací sady, publikace, DVD a audiomateriály od společnosti Post Bellum (Místa paměti národa), Člověk v tísni (Příběhy bezpráví), Antikomplex, Centrum občanského vzdělávání či Knihovny Václava Havla, ale i vstup do lanového centra nebo psací potřeby.

A vyhrát mohou opravdu všichni. Odměněni budou totiž nejen ti, kteří najdou nejvíce sametek. Do slosování o odměny mohou být zařazeni všichni, kdo najdou alespoň jednu krabičku s příběhem a přihlásí se do hry.
Srdečně zveme vás i vaše žáky k účasti  ve hře. Více informací získáte na www.sametky.cz nebo u koordinátorky hry Karolíny Puttové (karolina.puttova@crdm.cz). Sledovat nás můžete i na Facebooku (facebook.com/sametky.cz). Přejeme vám štěstí ve hře a krásný zbytek prázdnin.

 

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!