Občanka i dějepis v přírodě

Sametky je dobrodružná hra s příběhy inspirovaná geocachingem.  Hru s podtitulem „Od srpna k listopadu“ organizuje letos podruhé Česká rada dětí a mládeže (více na www.crdm.cz). Cílem hry je spojit dobrodružství, vzdělávání a pobyt v přírodě a zprostředkovat zejména dětem a mladým lidem zábavnou formou příběhy boje za svobodu a demokracii, které se odehrály od srpna 1968 do listopadu 1989. Příběhy známé i neznámé, obyčejné i neobyčejné jsou ukryté ve schránkách na místech, se kterými jsou nějak spojeny.

Od pátku 21. srpna školní třídy, skupiny dětí i jednotlivci zapojit do hledání téměř 150 schránek s příběhy ve všech krajích ČR. 17. listopadu 2015 budou rozdány zajímavé odměny vzdělávací sady, publikace, DVD a audiomateriály od společnosti Post Bellum (Místa paměti národa), Člověk v tísni (Příběhy bezpráví), Antikomplex, Centrum občanského vzdělávání či Knihovny Václava Havla, ale i vstup do lanového centra nebo psací potřeby.

A vyhrát mohou opravdu všichni. Odměněni budou totiž nejen ti, kteří najdou nejvíce sametek. Do slosování o odměny mohou být zařazeni všichni, kdo najdou alespoň jednu krabičku s příběhem a přihlásí se do hry.
Srdečně zveme vás i vaše žáky k účasti  ve hře. Více informací získáte na www.sametky.cz nebo u koordinátorky hry Karolíny Puttové (karolina.puttova@crdm.cz). Sledovat nás můžete i na Facebooku (facebook.com/sametky.cz). Přejeme vám štěstí ve hře a krásný zbytek prázdnin.

 


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky