Demagog.cz nabízí workshopy

Projekt Demagog.cz, který se již osm let zabývá ověřováním pravdivosti výroků politiků, chce svoje znalosti předat dál. Pro studenty základních a středních škol pořádá workshopy o ověřování informací, kritickém myšlení a mediální gramotnosti.

Devadesátiminutový praktický kurz slouží k prohloubení orientace studentů v mediální oblasti. Jeho cílem je také předat znalosti rozlišovat fakta od názorově zabarvených a manipulativních textů. V neposlední řadě je záměrem workshopu prohloubení znalosti kritického myšlení.

Celé školení provádějí zástupci Demagog.cz, tedy projektu, který je držitelem Novinářské ceny za inovativní občanskou online žurnalistiku a také opakovaným účastníkem soutěže Křišťálová lupa (cena českého internetu) v kategoriích Projekt roku a Veřejně prospěšná služba s umístěním do 3. místa mezi všemi projekty.

A proč to lektoři projektu Demagog.cz vlastně dělají? Protože (např. podle výzkumu Člověka v tísni) není úroveň mediální gramotnosti českých středoškoláků dostačující. A taky proto, že (např. podle analýz České školní inspekce nebo Evropských hodnot) je mediální gramotnosti v českých školách věnován jen velmi malý prostor.

Více informací o workshopech najdete na webových stránkách Demagog.cz.


O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky