Demagog.cz nabízí workshopy

Projekt Demagog.cz, který se již osm let zabývá ověřováním pravdivosti výroků politiků, chce svoje znalosti předat dál. Pro studenty základních a středních škol pořádá workshopy o ověřování informací, kritickém myšlení a mediální gramotnosti.

Devadesátiminutový praktický kurz slouží k prohloubení orientace studentů v mediální oblasti. Jeho cílem je také předat znalosti rozlišovat fakta od názorově zabarvených a manipulativních textů. V neposlední řadě je záměrem workshopu prohloubení znalosti kritického myšlení.

Celé školení provádějí zástupci Demagog.cz, tedy projektu, který je držitelem Novinářské ceny za inovativní občanskou online žurnalistiku a také opakovaným účastníkem soutěže Křišťálová lupa (cena českého internetu) v kategoriích Projekt roku a Veřejně prospěšná služba s umístěním do 3. místa mezi všemi projekty.

A proč to lektoři projektu Demagog.cz vlastně dělají? Protože (např. podle výzkumu Člověka v tísni) není úroveň mediální gramotnosti českých středoškoláků dostačující. A taky proto, že (např. podle analýz České školní inspekce nebo Evropských hodnot) je mediální gramotnosti v českých školách věnován jen velmi malý prostor.

Více informací o workshopech najdete na webových stránkách Demagog.cz.

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!