Soutěž Municipalita

Rádi bychom Vás představili unikátní soutěž Municipalita, která studenty seznámí do hloubky s problematikou české komunální politiky a celospolečenských témat.

Soutěž se skládá ze dvou kol. První kolo zahrnuje vypracování eseje v neomezeném rozsahu na téma:

„Představ si, že jsi členem místního zastupitelstva a tvojí zodpovědností je oživení veřejného prostoru. Jak se svou funkcí naložíš? (Uvažuj v mezích rozpočtu obce, ve které žiješ.)“

nebo

„Představ si, že jsi členem místního zastupitelstva. Jak bys lidi nalákal, aby se aktivněji zapojovali do záležitostí obce, a přesvědčil je o nezbytnosti aktivního přístupu občanů?“.

Na základě výsledků 1. kola bude vybráno 25 studentů, kteří postoupí do druhého kola v Brně, kde po dobu 3 dnů budou pro účastníky připraveny přednášky či workshopy našich partnerů, včetně následných diskuzí, např. s brněnským primátorem Petrem Vokřálem, náměstkem Matějem Hollanem a dalšími osobnostmi z neziskového sektoru. Jedním z bodů programu pak bude simulace zasedání zastupitelstva.

Účastníkům bude hrazeno ubytování včetně stravy v rámci celého pobytu.

Veškeré potřebné informace jsou k nalezení na stránce www.amob.cz v sekci Municipalita.

NOVÁ UZÁVĚRKA PRO ZASÍLÁNÍ ESEJÍ JE V NEDĚLI 25. 10. 2015 23:59 NA E-MAIL AMOB@MLADIOBCANE.CZ

 

PřílohaVelikost
PDF icon municipalita_-_osloveni_skoly_1.pdf482.09 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky