Projekt Republika

Projekt Republika, pořádaný spolkem Mladí občané, je unikátní soutěž, která studenty seznámí do hloubky s problematikou české politiky a celospolečenských témat.

Soutěž se skládá ze dvou kol. První kolo zahrnuje esej v neomezeném rozsahu (doporučeno je však přibližně 2-5 stran) na téma týkající se pravomocí prezidenta v akademické, nikoliv osobní či ideologické rovině. Na základě výsledků prvního kola bude vybráno pětadvacet studentů , kteří postoupí do kola druhého.

Druhé kolo proběhne v Praze, kde po dobu 3 dnů budou pro účastníky připraveny přednášky našich partnerů, včetně následných diskuzí na konkrétní témata.

Hlavní oblasti Republiky jsou zejména: systém celorepublikové politické úrovně, lobbing a korupce, mapa moci a politická kultura, volební a stranický systém ČR, různé působnosti výboru. Jedním z bodu programu pak bude následná simulace jednání výboru Poslanecké sněmovny ČR.

Účastníkům bude hrazeno ubytování v hotelu SOKOL, včetně stravy v rámci celého pobytu.

Nejlepší studenti získají možnost stáže v Parlamentu České republiky nebo cestovat do sídla Evropského parlamentu. Všichni účastníci 2. kola získají možnost absolvovat stáž u některého z našich partnerů.

Veškeré potřebné informace jsou k nalezení na stránce www.amob.cz v sekci Republika nebo také na FB stránce Akademie mladých občanů.

PřílohaVelikost
PDF icon republika_plakat_tisk.pdf345.75 KB
PDF icon republika_zadani.pdf165.03 KB
   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky

V našich lavicích sedí budoucí premiéři, ministři, zastupitelé, prezidentky, lékaři, lékařky... celá společnost.
V rámci občanky padají ty nejdůležitější a nejpodstatnější otázky.
Řešíme demokracii, politiku, právo, lidská práva, rasismus, xenofobii,...
Záběr občanky je tak velký, že v něm prostě všichni plavou!
Chybí metodiky, kvalitní vzdělávací materiály, spolupráce mezi učiteli...
...chybí protor pro nás, pro občankáře!
Rozhodli jsme se zvýšit prestiž ZSV.
Rozhodli jsme se, že vytvoříme Asociaci, zázemí pro všechny občankáře.
Musíme začít teď hned a pomoc si sami!