Projekt Republika

Projekt Republika, pořádaný spolkem Mladí občané, je unikátní soutěž, která studenty seznámí do hloubky s problematikou české politiky a celospolečenských témat.

Soutěž se skládá ze dvou kol. První kolo zahrnuje esej v neomezeném rozsahu (doporučeno je však přibližně 2-5 stran) na téma týkající se pravomocí prezidenta v akademické, nikoliv osobní či ideologické rovině. Na základě výsledků prvního kola bude vybráno pětadvacet studentů , kteří postoupí do kola druhého.

Druhé kolo proběhne v Praze, kde po dobu 3 dnů budou pro účastníky připraveny přednášky našich partnerů, včetně následných diskuzí na konkrétní témata.

Hlavní oblasti Republiky jsou zejména: systém celorepublikové politické úrovně, lobbing a korupce, mapa moci a politická kultura, volební a stranický systém ČR, různé působnosti výboru. Jedním z bodu programu pak bude následná simulace jednání výboru Poslanecké sněmovny ČR.

Účastníkům bude hrazeno ubytování v hotelu SOKOL, včetně stravy v rámci celého pobytu.

Nejlepší studenti získají možnost stáže v Parlamentu České republiky nebo cestovat do sídla Evropského parlamentu. Všichni účastníci 2. kola získají možnost absolvovat stáž u některého z našich partnerů.

Veškeré potřebné informace jsou k nalezení na stránce www.amob.cz v sekci Republika nebo také na FB stránce Akademie mladých občanů.

PřílohaVelikost
PDF icon republika_plakat_tisk.pdf345.75 KB
PDF icon republika_zadani.pdf165.03 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky