1Planet4All - Active Citizens: Chráníme klima

Přemýšlíte nad tím, jak vést žáky k aktivnímu občanství? Trápí vás klimatická změna a hledáte cesty, jak vzbudit u žáků zájem o toto téma? Dává vám smysl učit studenty řešit věci nejen teoreticky, ale i v reálném světě? Jste ze střední či střední odborné školy? Zapojte se do projektu 1Planet4All - Active Citizens: Chráníme klima (pro SŠ, SOU/SOŠ, deadline pro přihlašování školy do programu: 13.9.2021)

Na školní rok 2021/2022 připravujeme 2. ročník celoročního projektu pro školy, který směřuje k rozvoji aktivního občanství a zároveň zvyšuje povědomí o změně klimatu a možnostech jejího řešení. Součástí projektu je mimo jiné i dlouhodobý kurz pro pedagogy (a studentské týmy) založený na metodickém přístupu Active Citizens. Podívejte se také, jak program hodnotí dříve zapojení studenti i pedagogové: https://youtu.be/fFvnCZ9dQIw

Více informací včetně harmonogramu projektu a záznamu z informačního webináře naleznete ZDE.
Hlásit se můžete do 13. 9. přes tento formulář.

Máte-li jakékoliv dotazy, napište koordinátorce Veronice Ambrozyové: veronika.ambrozyva@clovekvtisni.cz

YouTube video: 
Z reakcí pedagogů
Z reakcí pedagogů

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky