Přednáška Cizinci v ČR, migrace a integrace.

Organizace na pomoc uprchlíkům nabízí přednášku na téma Cizinci v ČR, migrace a integrace školám v Olomouckém, Královehradeckém, Moravskoslezském, Karlovarském, Středočeském a Plzeňském kraji.

Přednáška se zabývá diskutovaným celospolečenským tématem migrace, azylu a integrace v ČR a jejím cílem je podat studentům přehledně relevantní a pravdivé informace a pomoci se zorientovat v tématu. Možná se vám zdá, že toto téma není pro vaše studenty vhodné, že je nezajímá, že se jich netýká. Nebudeme mluvit o migraci ve smyslu africké a východní migrace, ale hlavně o vietnamské komunitě, o ukrajincích, slovácích, celkově o tom, kým cizinci u nás jsou, jaká mají práva a povinnosti, jaké mají možnosti. Snažíme se vyvracet mýty a stavíme na faktech. Lektory jsou odborníci z řad Organizace pro pomoc uprchlíkům z.s. či lektoři- cizinci,žijící v ČR. Mimo jiné se dozvíte, jak probíhá integrační i azylový proces v ČR, kolik lidí přichází a z jakých zemí a další zajímavé informace. V příloze najdete informační leták.

Protože doba je taková, jaká je a není možné se osobně setkávat, nabízíme přednášku ONLINE a to ideálně v rámci školního vyučování. Rádi bychom tímto obohatili online výuku společenských věd či občanské nauky.

Přednáška má rozsah dvou vyučovacích hodin a je určena žákům druhých stupňů ZŠ(zejména 8. a 9. třídy) a studentům SŠ.

Přednáška je zdarma.

V případě zájmu kontaktujte zde:

Barbora Čempelová

Koordinátor dobrovolníků

+420 732 353 468
barbora.cempelova@opu.cz

Organizace pro pomoc uprchlíkům

PřílohaVelikost
PDF icon skoly_barbora_cempelova_1_2.pdf492.36 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky