Aktuality

Pozvánka na seminář Politika mezi demokracií a totalitarismem

Vážení přátelé,

srdečně vás zveme na seminář pořádaný společností energeia o.p.s. a Univerzitou Pardubice. Je určen přednostně pro pedagogy středních škol, vítáni jsou i motivovaní studenti a veřejnost. Hosty budou tentokrát prof. Miroslav Novák a doc. Jakub Jinek. Seminář proběhne současně v pardubickém Divadle D29 a online na platformě YouTube. Pro účastníky je zdarma.

   
Aktuality

Zimní škola sociální antropologie

Zajímají vás jiné kultury, jídlo, technologie, náboženství? Zajímá vás, jak je možné, že pro nás normální, předvídatelné, nezpochybnitelné věci se ukazují být u jiných kultur úplně jinak než jsme zvyklí? Zajímá vás, jaká mají rodinná pouta někde jinde? Jaký dopad mají technologie na naši kulturu? Rádi cestujete? Tak to jste tu správně. Připojte se k seminářům pořádáným Fakultou sociálních studií Masarykovy university Brno a dozvíte se víc.

   
Aktuality

Zimní škola sociologie

Jak se stane, že některé rozdíly považujeme za významné a jiné ne? A kdo o tom rozhoduje, že se některé rozdíly stanou významnými? To jsou otázky, které si sociologie pokládá. A k čemu že ještě sociologie je? K tomu, aby redukovala komplexitu světa. A k čemu ještě? Připojte se k seminářům pořádaným Fakultou sociálích studíí Masarykovy university Brno a dozvíte se více.

   
Aktuality

Filosofický ústav AV ČR pro školy

Milí kolegové,

nedávno jsme vás informovali o nabídce Filosofického ústavu Akademie věd. Nyní přinášíme informace nové. První se týká Instagramového účtu Filosofie a proč, další o možnosti přednášky na téma Přímá a zastupitelská demokracie v rámci Týdne Akademie věd. Bližší informace naleznete níž.

   
Aktuality

E-learningový kurz Labyrint migrace

Média, politici a sociální sítě nás už několik let pilně zásobují zprávami o migraci. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak o tomto často kontroverzně diskutovaném tématu mluvit s žáky? A jak se v něm orientujete Vy sami?

Využijte nabídku online kurzu pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ pořádého programem Varianty organizace Člověk v tísni. E-learningový kurz Labyrint migrace bude probíhat od 25. 10. do 3. 12. 2021.

   
Aktuality

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky