Bohuš a Dáša (opět) mění svět

Zapojte se do tradiční komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, tentokrát na téma „CO PRO MNE ZNAMENÁ DEMOKRACIE?“.

Úkolem pro žáky bude vytvořit komiksový příběh, ve kterém ztvární, co pro ně demokracie znamená, kdo ji tvoří a kdo se na ní může (či musí) podílet, aby fungovala. Co by se vlastně stalo, kdyby demokracie fungovat přestala? Co demokracii prospívá a co ji ohrožuje? Na jakých hodnotách a principech demokracie stojí? Jak ovlivňují demokracii události ve světě?

Soutěž je určena žákům základních a středních škol. Soutěží se ve třech věkových kategoriích:
• 1. stupeň ZŠ
• 2. stupeň ZŠ
• SŠ

Cílem soutěže je skrze atraktivní formu komisu podpořit a motivovat žáky, aby se zajímali o dění kolem nich, pojmenovali aktuální společenské problémy a snažili se nacházet jejich řešení.

Bližší informace a pravidla soutěže najdete v přiloženém letáku nebo na webu www.varianty.cz/soutez.

Uzávěrka přihlášek a zasílání komiksů je 24. října 2018. 

Vítěze soutěže vybere odborná porota složená například z českého malíře a komiksového kreslíře Karla Jerieho, autora komiksových postav Bohouše a Dáši. Slavnostní vyhlášení soutěže spolu s vernisáží proběhne v pondělí 12. 11. 2018 v Praze v prostorách Jindřišské věže. Součástí vernisáže bude také komiksový workshop, který povede česká výtvarnice Barbora Šalamounová.

PřílohaVelikost
PDF icon Plakát soutěže1.25 MB
PDF icon Pravidla405.67 KB

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky