Bezpečnost a NATO

Vzdělávací aktivita Radky Nedbalové k tématu bezpečnosti a NATO

Bezpečnost je základní potřebou každého člověka. Žáci se seznámí s možnostmi spolupráce, kterou nabízí mezinárodní organizace ve vztahu k bezpečnosti. Jako konkrétní příklad je představena Severoatlantická aliance. Důvod jejího vzniku a způsob jejího fungování je popsán v přiložené prezentaci. Díky připojené aktivitě mají studenti možnost diskutovat a zdůvodňovat, proč by se NATO (ne)mělo angažovat v popsaných situacích, které se v posledních dvaceti letech odehrály po celém světě. Na konkrétních příkladech zjišťují, proč a jak se NATO v minulosti angažovalo a sami přichází s argumenty, proč tak (ne)učinilo.


Klíčová slova:

Mezinárodní organizace, mezinárodní vztahy, bezpečnost, výhody, nevýhody, NATO, Severoatlantická aliance, geografie, zeměpis, výchova k občanství, základy společenských věd

Průřezová témata:

Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech

Doporučený věk:

14 – 19 let

Délka:

45 minut

PřílohaVelikost
PDF icon nato_metodika.pdf992.24 KB
PDF icon nato_pracovni_list.pdf539.89 KB
Soubor ppt_nato.pptx6.96 MB
cc by-nc-sa

O nás

Jsme učitelé, kteří se rozhodli přispět ke zvýšení prestiže svého oboru. Asociaci učitelů občanské výchovy a společenských věd jsme založili především proto, že nechceme být nadále pasivními diváky častých a ne vždy koncepčních změn, které se v našem oboru dějí.

Adresa

Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Gymnázium Sázavská
Sázavská 830/5
120 00 Praha 2

Archivováno
Národní knihovnou České Republiky